Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

عملکرد فیسبوک هدف تحقیقات مقامات آلمانی

عملکرد فیسبوک هدف تحقیقات مقامات آلمانی
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نهاد فدرال ناظر بر فعالیتهای تجاری بازرگانی در آلمان تحقیقاتی را درباره عملکرد شبکه اجتماعی فیسبوک در این کشور آغاز کرده است. فیسبوک مظنون به زیرپا

آگهی

نهاد فدرال ناظر بر فعالیتهای تجاری بازرگانی در آلمان تحقیقاتی را درباره عملکرد شبکه اجتماعی فیسبوک در این کشور آغاز کرده است.

فیسبوک مظنون به زیرپا گذاشتن قوانین مربوط به حفاظت از داده های اینترنتی و مخابراتی از طریق تحمیل شرایط خاص استفاده از این شبکه به کاربران خود در آلمان است.

فیسبوک حجم بالایی از درآمد خود را از طریق آگهی های تبلیغاتی بدست می آورد.

آندرآس مونت، رییس دفتر فدرال مبارزه با کارتلها گفت: «داده های کابران فیسبوک برای پخش آگهی های تبلیغاتی اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد. امروز تحقیقات ما برای روشن شدن این موضوع صورت می گیرد که آیا فیسبوک از موقعیت برتر خود در بازار سوء استفاده کرده و آیا کاربران دقیقا اطلاع دارند که داده های آنها به چه صورت و به چه دلیل مورد استفاده قرار می گیرد؟»

پیش از این نیز چندین نهاد در آلمان درباره فعالیتهای فیسبوک تحقیقاتی را بعمل آورده اند. هفته گذشته مارک زاکربرگ، بنیانگذار این شبکه اجتماعی به آلمان سفر کرد و با نمایندگان پارلمان و کارکنان فیسبوک در این کشور دیدار کرد.

تعداد کاربران فیسبوک در آلمان ۲۸ میلیون نفر است. تعداد کل کاربران فعال این شبکه در سراسر دنیا نیز به رقم بیش از ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقبت روسیه از عربستان در صادرات نفت به چین؛ واردات نفت آمریکا توسط پکن ۸۱ درصد رشد کرد

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد

تلاش ژاپن برای تقویت بخش دفاعی خود؛ سفرهای اروپایی و آمریکایی کیشیدا آغاز شد