Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمادگی بانک مرکزی اروپا برای تقویت بخش بانکی

آمادگی بانک مرکزی اروپا برای تقویت بخش بانکی
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سقوط شدید شاخص بخش بانکی در بازارهای بورس اروپایی و کاهش ارزش سهام در این بازارها رهبران حوزه پولی یورو از جمله ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا را

آگهی

سقوط شدید شاخص بخش بانکی در بازارهای بورس اروپایی و کاهش ارزش سهام در این بازارها رهبران حوزه پولی یورو از جمله ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا را بشدت نگران کرده است.

آقای دراگی با اشاره به استفاده از ساز و کارهای مناسب برای تنظیم فعالیت و سلامت بانکها از سال ۲۰۰۸ خاطر نشان کرد که بخش بانکی در اروپا از مقاومتی نسبی برخوردار است. وی همچنین گفت: «شمار بانکهایی که سود وام پرداخت نشده و یا وامهای بازپرداخت نشده دارند بالاست. با این وجود این وامها در زمان اجرای تست استرس بانکها در اروپا شناسایی شده اند و در این رابطه پول و اعتبارات کافی ذخیره سازی شده است. بنابراین ما قادر خواهیم بود طی سالهای آینده از میزان این وامهای دارای مشکل بکاهیم.»

از ابتدای سال ۲۰۱۶ شاخص بخش بانکهای اروپایی در بازارهای بورس افت سنگینی معادل ۲۸ درصد داشته است. تردید نسبت به بازدهی و سوددهی این نهادها موضوعی است که موجب نگرانی سرمایه گذاران شده است.

رییس بانک مرکزی اروپا در ادامه گفت: «با توجه به آشفتگی های اخیر در بازارهای مالی، وضعیت و کیفیت اجرای برنامه های تزریق پول بانک مرکزی اروپا بر روی سیستم مالی و بویژه بانکها را بررسی و تحلیل خواهیم کرد.»

سقوط شدید قیمت نفت تاثیر خود را بر روی بخش بانکی نه تنها در اروپا بلکه در آمریکا هم نشان داده است. ارزیابی ها نشان داده کاهش قیمت نفت ریسکی حدود ۵۴۰ میلیارد دلار متوجه بانکها و نهادهای مالی در سراسر دنیا کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟