پیشنهاد شرکت روسی «لوک اویل» به اوپک برای کاهش سطح تولید نفت

پیشنهاد شرکت روسی «لوک اویل» به اوپک برای کاهش سطح تولید نفت
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت «لوک اویل»، یکی از بزرگترین کمپانی های تولید نفت در روسیه به سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک پیشنهاد مذاکره و همکاری برای کاهش هماهنگ سطح

آگهی

شرکت «لوک اویل»، یکی از بزرگترین کمپانی های تولید نفت در روسیه به سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک پیشنهاد مذاکره و همکاری برای کاهش هماهنگ سطح تولید نفت را مطرح کرده است.

طرح این پیشنهاد که نمی توان آنر بدون چراغ سبز کرملین متصور شد، بیانگر وضعیت وخیم و بحرانی صنعت نفت روسیه و اقتصاد این کشور است که صادرات نفت یکی از منابع مهم درآمد آن بشمار می رود.

یک کارشناس بازار نفت و گاز از لندن می گوید: «اوپک تنها مسئول حجم بالای عرضه نفت در بازار نیست. ما تولید آمریکایی ها، خود روسها و پس از حذف تحریمها افزایش تولید ایران را داریم. همچنین باید تولید نفت لیبی و عراق را نیز در نظر داشت. عربستان سعودی هم مدتهاست سطح تولید یکسانی دارد و احتمالا می تواند تولید خود را اندکی افزایش دهد.»

در بین اعضای اوپک ایران کشوری است که در نظر دارد با لغو تحریمهای بین المللی سطح تولید روزانه نفت خود را در دو دوره و هر بار ۵۰۰ هزار بشکه افزایش دهد. این موضع ایران می تواند روند نزولی قیمت نفت را همچنان تشدید کند.

بانک جهانی در پیش بینی خود درباره وضعیت بازار نفت، میانگین قیمت طلای سیاه در سال ۲۰۱۶ را ۳۷ دلار در ازای هر بشکه ارزیابی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند