Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ماریو دراگی در داووس بار دیگر به بازار اطمینان خاطر داد

ماریو دراگی در داووس بار دیگر به بازار اطمینان خاطر داد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا با شرکت در اجلاس اقتصادی داووس باردیگر از آمادگی نهاد تحت امرش برای تقویت اوضاع اقتصادی حوزه پولی یورو خبر داد

آگهی

ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا با شرکت در اجلاس اقتصادی داووس باردیگر از آمادگی نهاد تحت امرش برای تقویت اوضاع اقتصادی حوزه پولی یورو خبر داد.

رییس بانک مرکزی اروپا ضمن تاکید بر آمادگی این نهاد برای تطبیق سیاستهای پولی اش با اوضاع اقتصادی گفت: «روند بهبود اوضاع اقتصادی کند اما پایدار است. این بهبود بر مبنای مصرف قابل توجیه است. موتور این روند سیاستهای پولی بانک مرکزی اروپاست.»

کندی آهنگ رشد اقتصادی حوزه پولی یورو و نرخ بسیار پایین تورم در منطقه، بانک مرکزی اروپا را بر آن داشته تا بر تداوم برنامه بازخرید ماهانه اوراق قرضه دولتی تاکید داشته باشد. در بازه زمانی تقریبا یک ساله نرخ رشد اقتصادی در حوزه پولی یورو حدود ۰.۱ درصد افت داشته است.

رییس بانک مرکزی اروپا همچنین از پیشرفتهای اقتصادی دولت یونان، به نخست وزیری آلکسیس سیپراس استقبال کرده است. این نهاد در حال مذاکره با مقامات یونان برای اعمال اصلاحات در بخشهای بازنشستگی و نهادهای مالی این کشور است.

ورود پرشمار پناهجویان به کشورهای عضو حوزه پولی یورو نیز معضلی است که ماریو دراگی از این کشورها دعوت کرده تا از آن بعنوان فرصتی مناسب در بلند مدت برای تقویت رشد اقتصادی منطقه استفاده کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟