Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تعهدات کنفرانس آب و هوایی پاریس و موانع اجرای آن در آفریقا

تعهدات کنفرانس آب و هوایی پاریس و موانع اجرای آن در آفریقا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با آنکه آفریقا کمترین سهم انتشار گاز کربنیک را دارد، اما حساس ترین قاره نسبت به تغییرات آب و هوایی است و با وجود فقر شدید به شدت آسیب پذیر است. بنیاد

آگهی

با آنکه آفریقا کمترین سهم انتشار گاز کربنیک را دارد، اما حساس ترین قاره نسبت به تغییرات آب و هوایی است و با وجود فقر شدید به شدت آسیب پذیر است.

بنیاد بین المللی توسعه کشاورزی IFAD بر این باور است که تعهدات آب و هوایی پاریس COP21 گام بزرگی به سوی پیشرفتِ کشورهای در حال توسعه است.

این نهاد بین المللی با اعطای وام و کمکهای مستقیم از ابتکارات کشاورزی پشتیبانی می کند. کانایو نوانزه مدیر این نهاد می گوید: «ما واقعا به دنبال این هستیم که چطور می توان از تولیدکنندگان روستایی که در واقع غذای اکثریت مردم آفریقا را تأمین می کنند، حمایت کرد. در حالیکه تأثیر تغییرات آب و هوایی به کم آبی و خشکی خاک و خطرات دیگر برای کشاورزان انجامیده است.»

وی تأکید می کند که بیشتر موانع اساسی مبارزه با تغییرات آب و هواییِ آفریقا، داخلی هستند و می افزاید: «بزرگترین چالش در آفریقا، داشتن رهبری درست در بالاترین سطح سیاسی است و رهبران باید از کشاورزی حمایتِ کامل کنند و تا حد امکان برای اینکار بودجه کنار بگذارند.»

کشاورزان خُرده پا، که بیشتر آنان زن هستند، به کشاورزی این قاره جان می دهند. پشتیبانی از رشد و توسعه آنها برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و نیز برای تأمین غذای آفریقا حیاتی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟