ورود شرکت «فراری» به بازار بورس میلان

ورود شرکت «فراری» به بازار بورس میلان
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت ایتالیایی فراری، تولیدکننده خودروهای لوکس اسپورت روز دوشنبه رسما وارد بازار بورس میلان شد. آغاز سرمایه گذاری این کمپانی در این بازار بورس با افت

آگهی

شرکت ایتالیایی فراری، تولیدکننده خودروهای لوکس اسپورت روز دوشنبه رسما وارد بازار بورس میلان شد. آغاز سرمایه گذاری این کمپانی در این بازار بورس با افت ارزش سهام در بازارهای بورس اروپایی مقارن شد. هر سهم فراری ۴۳ یورو قیمت گذاری شد که پس از گذشت ساعتی با افت مواجه شد.

سرژیو مارکیونه، رئیس شرکت فراری و مدیرعامل کمپانی فیات کرایسلر در این رابطه گفت: «جدا شدن از فیات کرایسکر، فراری را مستقل کرده گرچه که پیش از این هم این شرکت بعنوان عضوی از فیات کرایسلر صاحب استقلال بود. استقلال در فعالیتها و استقلال مالی نسبی برای حفظ ویژگی منحصر به فرد بودن مارک فراری لازم و ضروری است.»

با ورود به بازار بورس ۸۰ درصد سهام فراری که در اختیار فیات کرایسلر قرار داشت به سهامداران این کمپانی واگذار شد. هدف از این عملیات، تسویه قسمتی از بدهی های فیات کرایسلر بوده است.

ادواردو لیونی، تحلیلگر بازار بورس در رم ایتالیا گفت: «فراری اجباری به ورود به بازار بورس نداشت. این یک عملیات مالی با هدف سر و سامان بخشیدن به وضعیت بدهی های فیات کرایسلر به شمار می رود. همچنین فیات کرایسلر می تواند بدون جدایی کامل از فراری همکاران مالی مناسبی بیابد.»

پیش از این در ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی شرکت فراری وارد بازار بورس نیویورک شده بود. این عملیات درآمدی بیش از ۹۰۰ میلیون یورو نصیب فیات کرایسلر کرده که با بدهی معادل ۱۰ میلیارد یورو روبروست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تورم سالانه ترکیه در ماه فوریه به ۶۷ درصد رسید؛ نرخ بهره دوباره افزایش می‌یابد؟

نرخ دلار آمریکا در بازار تهران به بالاترین سطح در ۲۳ روز گذشته رسید

طلای شیطان چیست و چرا استخراج آن بسیار خطرناک است؟