Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

کریسمس بدون برف، استراحتگاههای کوههای آلپ را نیمه تعطیل کرده است

کریسمس بدون برف، استراحتگاههای کوههای آلپ را نیمه تعطیل کرده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اروپایی ها در حالی به استقبال کریسمس و سپس سال جدید میلادی می روند که امسال به دلیل گرمای هوا، برف چندانی بر زمین ننشسته و استفاده از پیستهای اسکی

آگهی

اروپایی ها در حالی به استقبال کریسمس و سپس سال جدید میلادی می روند که امسال به دلیل گرمای هوا، برف چندانی بر زمین ننشسته و استفاده از پیستهای اسکی بسیار محدود شده است. به همین دلیل آغاز به کار برخی از بزرگترین استراحتگاههای کوه های آلپ به تاخیر افتاده است و برخی استراحتگاهها نیز به برف مصنوعی روی آورده اند.

پیتر لورن، مدیر یکی از پیستهای اسکی در منطقه «اشپیتزین زه» آلمان می گوید: «از لحاظ اقتصادی درآمد کمتری خواهیم داشت. زیرا این تعطیلات معمولا شلوغ ترین فصل کاری ما در زمستان است. ما تعطیلات ماه فوریه را نیز داریم که معمولا مردم زیادی می آیند. بنابراین درآمد بد نیست. باید برای صحبت درباره بیلان مالی تا پایان زمستان منتظر ماند.»

در کوههای سوئیس تنها ۲۰ درصد پیستهای اسکی به کمک ماشینهای برف ساز قابل استفاده بوده و مدیران استراحتگاهها به دنبال ارائه برنامه هایی جایگزین برای جذب گردشگران هستند. در فرانسه تنها پیستهایی که در ارتفاعاتی بالاتر از دو هزارمتر قرار دارند، از وضعیت بهتری برخوردارند.

یک گردشگر حاضر در یکی از پیستهای اسکی فرانسه می گوید: «ما تازه به اینجا رسیده ایم و در دو سه پیست اسکی کرده ایم. هنوز کمی برف وجود دارد اما تمام پیستها باز نیستند.»

گرمای هوا باعث شده که میزان رزرو در استراحتگاههای زمستانی کوههای آلپ برای تعطیلات کریسمس در مقایسه با سال گذشته، پانزده درصد کاهش یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟