سقوط قیمت نفت به رکود اقتصادی در ونزوئلا دامن زده است

سقوط قیمت نفت به رکود اقتصادی در ونزوئلا دامن زده است
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سقوط شدید قیمت نفت در بازار، اقتصاد کشورهای متکی به صادرات نفت همچون ونزوئلا را دچار آشفتگی شدیدی کرده است. حدود ۹۵ درصد درآمد این کشور از منابع نفتی

آگهی

سقوط شدید قیمت نفت در بازار، اقتصاد کشورهای متکی به صادرات نفت همچون ونزوئلا را دچار آشفتگی شدیدی کرده است. حدود ۹۵ درصد درآمد این کشور از منابع نفتی و صادرات طلای سیاه است.

روند نزولی قیمت نفت به رکود اقتصادی در ونزوئلا دامن زده و تعداد افراد فقیر در این کشور را افزایش داده است. نرخ تورم نیز به رقم باورنکردنی ۱۵۹ درصد رسیده و پیش بینی می شود این نرخ تا سال ۲۰۱۶ میلادی از مرز ۲۰۰ درصد هم عبور کند.

یک شهروند ونزوئلایی می گوید: «پول ما ارزشی ندارد. یک دختر معلول دارم، وضعیت بسیار دشوار است. به دنبال کار دیگری می گردم زیرا حقوق شوهرم، پسرم و خودم دیگر کفایت نمی کند. ما در وضعیت بحرانی قرار داریم.»

نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا که حزب متبوع وی یعنی حزب «سوسیالست متحد ونزوئلا» در انتخابات پارلمانی ششم دسامبر سال جاری شکست خورد، موفق نشده با ایجاد تحول در مدل اقتصادی کشور معضلات عدیده و بحران شدید اقتصادی را از میان بردارد.

اکنون باید دید آیا ائتلاف احزاب مخالف حزب حاکم که دو سوم کرسی های پارلمان را در این انتخابات بدست آورده می تواند برنامه های اقتصادی جدیدی را به تصویب برساند و افت ۱۰ درصدی روند رشد اقتصادی کشور را کاهش دهد؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند