Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بررسی سیاستهای پولی بانک مرکزی آمریکا

بررسی سیاستهای پولی بانک مرکزی آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که بانک مرکزی آمریکا این هفته همه توجه ها را به خود جلب کرده است در برنامه این هفته «نبض تجارت» اقتصاد این کشور و سیاستهای پولی غیرمتعارف این

آگهی

در حالی که بانک مرکزی آمریکا این هفته همه توجه ها را به خود جلب کرده است در برنامه این هفته «نبض تجارت» اقتصاد این کشور و سیاستهای پولی غیرمتعارف این نهاد را برای عبور از بحران اقتصادی بررسی می کنیم.

هدف بانک مرکزی ایالات متحده در تبین سیاستهای پولی خود اشتغالزایی و ایجاد ثباتی نسبی در قیمتهاست. در سال ۲۰۰۸ این نهاد برای مقابله با بحران اقتصادی از ساز و کارهای «غیرمتعارف» استفاده کرد. هدف از این اقدام تقویت اوضاع اقتصادی کشور بوده است. در این رابطه یک سری برنامه و تدابیر حمایتی به مرحله اجرا درآمد.

زمانی که درجا زدن اقتصاد ایالات متحده در سال ۲۰۰۷ آغاز شد بانک مرکزی این کشور در ۱۰ مرحله نرخ بهره خود را کاهش داد. این نرخ از ۴.۷۵ درصد در ماه سپتامبر سال ۲۰۰۷ به بین صفر تا ۰.۲۵ درصد در ماه دسامبر سال ۲۰۰۸ تنزل پیدا کرد. هدف اصلی از این کاهش نرخ بهره جلوگیری از آشفتگی مالی و اقتصادی در بازارهای داخلی بوده است.

کاهش نرخ بهره بانکی روش سنتی بانکهای مرکزی برای مبارزه علیه رکود اقتصادی است. این روش راه را برای بانکها جهت دریافت وامهای ارزان باز می کند. اما بحران موجب شد بانک مرکزی به خرید ماهانه اوراق قرضه نیز روی آورد. اولین دور از اجرای برنامه «تسهیل کمی» در سال ۲۰۰۸ اغاز شد.

در نهایت سیاستگذاران بانک مرکزی روز چهارشنبه شانزدهم دسامبر در پایان نشست دو روزه خود اوضاع اقتصادی کشور را برای افزایش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره این نهاد مناسب ارزیابی کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رشد ۶۷ درصدی فروش املاک و مستغلات در دُبی طی یکسال گذشته

برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه «سیتی اسکیپ» در دبی همزمان با رونق بازار مسکن

دبی؛ افتتاح بیست و نهمین نمایشگاه «بازار سفر عربی»