Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روند اشتغالزایی در آمریکا بالاتر از پیش بینی ها بوده است

روند اشتغالزایی در آمریکا بالاتر از پیش بینی ها بوده است
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روند اشتغالزایی در ایالات متحده آمریکا در ماه نوامبر سال جاری بالاتر از پیش بینی ها گزارش شده است. نرخ بیکاری در این کشور نیز ۵ درصد جمعیت فعال آن

آگهی

روند اشتغالزایی در ایالات متحده آمریکا در ماه نوامبر سال جاری بالاتر از پیش بینی ها گزارش شده است. نرخ بیکاری در این کشور نیز ۵ درصد جمعیت فعال آن اعلام شده که پایین ترین نرخ طی هفت سال اخیر ارزیابی شده است.

اقتصاد ایالات متحده در ماه نوامبر، ۲۱۱ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است. اگر چه این آمار کمتر از ماه اکتبر، با ۲۹۸ هزار فرصت شغلی جدید بوده اما اشتغالزایی در این کشور از ماه اوت سال جاری روندی صعودی به خود گرفته است.

سیاستگذاران بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا در نشست مهم ۱۵ و ۱۶ دسامبر خود برای ایجاد تحول در سیاست پولی این نهاد، آمار و ارقام مربوط به بازار کار در کشور را بررسی خواهند کرد.

جانت یلن، رییس این بانک مرکزی ایالات متحده (فدرال رزرو) می گوید: «پیشرفتهای موجود در بازار کار منطبق با قضاوت من درباره پیش بینی نرخ تورم در دراز مدت است. نسبت به رسیدن به نرخ تورم دو درصدی خوش بین هستم. حفظ نرخ بهره در سطح حال حاضر آن برای مدت زیاد، میزان ریسک پذیری در بازار را بالا می برد و می تواند در ثبات سیستم مالی اختلال ایجاد کند.»

پیش بینی می شود سیاستگذاران بانک مرکزی ایالات متحده در نشست دو روزه آتی خود نسبت به بالا بردن نرخ بهره این نهاد با یکدیگر به توافق برسند. مدتهاست که نرخ بهره بانکی بانک مرکزی آمریکا نزدیک به صفر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟