Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شرایط به راه انداختن کسب و کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا

شرایط به راه انداختن کسب و کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این هفته در برنامه سخن شما کارول پرسیده است: «ساکن لوگزامبورک هستم اما می خواهم بیرون از لوکزامبورگ، در آلمان کسب و کاری به راه بیاندازم. چه کاری

آگهی

این هفته در برنامه سخن شما کارول پرسیده است: «ساکن لوگزامبورک هستم اما می خواهم بیرون از لوکزامبورگ، در آلمان کسب و کاری به راه بیاندازم. چه کاری باید انجام دهم؟»

نینا کودلکووا، از دفتر ارتباطات مستقیم به این پرسش پاسخ می دهد: «برای آغاز یا گسترش کسب و کار خود در یکی از کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا می توانید در وهله اول با مرکز مرتبط به کسب و کار در کشور خودتان تماس بگیرید و ببینید برای کشور خاصی که در نظر دارید چه مقرراتی وجود دارد. هر شهروند اتحادیه اروپا می تواند در هر کشور عضو اتحادیه اروپا یا ایسلند و نروژ و لیختن اشتاین، کسب و کار به راه بیاندازد؛ یا بازرگانی باشد که تنها کار می کند، و یا شعبه ای از شرکتش را در کشور دیگر احداث کند به این شرط که شرکتش در یکی از زمینه های به رسمیت شناخته شده در اتحادیه ی اروپا کار کند و قبلا در یکی از کشورهای اروپایی به ثبت رسیده باشد.»

خانم کودلکووا، درباره شرایط موجود در این زمینه در کشورهای مختلف می گوید: «شرایط لازم برای این کار در کشورهای مختلف فرق می کند اما اتحادیه اروپا کشورهای عضو را ترغیب می کند که در چند زمینه، چند معیار را برآورده کنند مثلا فرآیند اداری سه روز بیشتر طول نکشد و بیش از ۱۰۰ یورو هزینه نداشته باشد و تمام کارهای اداری را بتوان در یک اداره دولتی به انجام رساند و بتوان تمام کارهای صوری مثل ثبت نام شرکت را با استفاده از شبکه در کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا انجام داد.»

وی می افزاید: «در کشورهای اتحادیه اروپا سایتهایی برای دسترسی به دولت الکترونیک وجود دارد که به شما امکان می دهد قوانین و مقررات و مراحل رسمی مربوط به این خدمات را بدانید و فرآیند اداری را روی اینترنت آغاز کنید. یعنی دیگر نیازی نیست که به تک تک ادارات مربوطه در کشورهای مورد نظرتان مراجعه کنید. علاوه بر این می توانید با یکی از سازمان های بازرگانی محلی وابسته به شبکه کارآفرینی اروپا تماس بگیرد که برای یافتن منابع محلی یا شرکای بازرگانی در محل شخصا به شما خدمات می دهد.»

اگر سؤالی درباره مقررات یا چگونگی عملکرد نهادهای اروپایی دارید به صفحات یورونیوز روی شبکه یا صفحات شبکه های اجتماعی ما سر بزنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟