Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش مثبت بازار بورس استانبول به نتایج انتخابات ترکیه

واکنش مثبت بازار بورس استانبول به نتایج انتخابات ترکیه
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتشار نتایج انتخابات پارلمانی ترکیه و پیروزی حزب «عدالت و توسعه» در این انتخابات با واکنش مثبت بازار بورس استانبول و بازارهای مبادلات ارزی در روز

آگهی

انتشار نتایج انتخابات پارلمانی ترکیه و پیروزی حزب «عدالت و توسعه» در این انتخابات با واکنش مثبت بازار بورس استانبول و بازارهای مبادلات ارزی در روز دوشنبه مواجه شده است.

شاخص سهام در اواسط کار این بازار افزایشی حدود ۵.۴ درصد داشته است. این افزایش ارزش سهام طی هفت سال گذشته بی سابقه گزارش شده است.

ارزش لیره ترکیه در برابر دلار آمریکا و یورو نیز حداقل ۴ درصد افزایش یافت. از ابتدای سال ۲۰۱۵ لیره حدود ۲۰ درصد از ارزش خود در برابر این واحدهای پولی را از دست داده است.

رابرت هالور، کارشناس و تحلیلگر امور اقتصادی از «بادربانک» آلمان در این زمینه می گوید: «اعتقاد دارم بازار بورس ترجیح می داد نتیجه دیگری بدست می آمد و در ترکیه دولت ائتلافی تشکیل می شد. اگر اکنون اقداماتی برای ایجاد تغییر در قانون اساسی صورت گیرد با استقبال بازار بورس روبرو نمی شود. می دانیم که ترکیه نقش مهمی نیز در مقابله با بحران پناهجویان ایفا می کند.»

این انتخابات نوعی پیروزی برای رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و بنیانگذار حزب عدالت و توسعه بشمار می رود. آقای اردوغان که اولویت کشور را سر و سامان دادن به اوضاع اقتصادی اعلام کرده بود اکنون بدون ائتلاف با احزاب دیگر زمام امور کشور را در دست دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟