Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آمار نرخ تورم و بیکاری در حوزه پولی یورو

آمار نرخ تورم و بیکاری در حوزه پولی یورو
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

داده های موسسه آمار اتحادیه اروپا، «یوروستات» نشان می دهد نرخ تورم در حوزه پولی یورو در ماه اکتبر سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۴ تغییری

آگهی

داده های موسسه آمار اتحادیه اروپا، «یوروستات» نشان می دهد نرخ تورم در حوزه پولی یورو در ماه اکتبر سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۴ تغییری نکرده و صفر اعلام شده است. این آمار نشان می دهد نرخ تورم از روند منفی خود در ماه سپتامبر خارج شده است.

در حالی که قیمت مواد غذایی ۱.۵ درصد رشد داشته و قیمتها در بخش خدمات نیز ۱.۳ درصد افزایش یافته، افت شدید قیمت سوخت و انرژی معادل ۸.۷ درصد در عدم بالارفتن نرخ تورم در منطقه نقش مهمی را ایفا کرده است.

از سوی دیگر نرخ بیکاری در حوزه پولی یورو در ماه سپتامبر سال جاری کاهش یافته و به رقم ۱۰.۸ درصد جمعیت فعال این منطقه رسیده است. این نرخ بیکاری نسبت به ماه اوت سال جاری ۰.۱ درصد کاهش داشته است.

یونان بالاترین میزان بیکاری در حوزه پولی یورو را به خود اختصاص داده است. نرخ بیکاری در این کشور به رقم ۲۵ درصد جمعیت فعال آن رسیده و پس از این کشور اسپانیا با ۲۱.۶ درصد در ردیف دوم قرار گرفته است. اما در آلمان تنها ۴.۵ درصد جمعیت فعال این کشور دچار معضل بیکاری است که بهترین آمار منطقه محسوب می شود.

بانک مرکزی اروپا بیم آنرا دارد سقوط قیمت نفت در بازار و کندی آهنگ رشد اقتصادی چین در تداوم روند نزولی نرخ تورم در منطقه و در نتیجه گرفتاری به تورم منفی تاثیر مستقیمی گذارد. در این شرایط ایجاد تغییر و تحول در سیاستهای پولی این نهاد از جمله کاهش مجدد نرخ بهره آن دور از انتظار نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟