حضور ایرباس در ایالات متحده آمریکا زنگ خطری برای بویینگ

حضور ایرباس در ایالات متحده آمریکا زنگ خطری برای بویینگ
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت ایرباس اولین کارخانه مونتاژ خود در ایالات متحده آمریکا را تاسیس و روز دوشنبه طی مراسمی آنرا افتتاح کرد. کارخانه ایرباس با مساحتی معادل ۴۷ هکتار

آگهی

شرکت ایرباس اولین کارخانه مونتاژ خود در ایالات متحده آمریکا را تاسیس و روز دوشنبه طی مراسمی آنرا افتتاح کرد. کارخانه ایرباس با مساحتی معادل ۴۷ هکتار در شهر موبیل واقع در ایالت آلاباما قرار دارد. نیروی کار این کارخانه به رقم ۲۶۰ نفر می رسد.

هدف از افتتاح این کارخانه و سرمایه گذاری معادل ۶۰۰ میلیون دلار حضور بیشتر در بازار ایالات متحده و رقابت بیشتر با رقیبی بنام بویینگ عنوان شده است.

فابریس برژیه، مدیرعامل شرکت ایرباس در مراسم افتتاح کارخانه گفت: «امروز، روز افتخار است. نه تنها برای همکارانم که اینجا هستند بلکه برای تمامی کارکنان شرکت ایرباس. امروز ایرباس به یک تولیدکننده واقعی جهانی و آمریکایی تبدیل شده است.»

تعداد هواپیماهای ایرباس که در شش ماهه اول سال ۲۰۱۵ به مشتریان تحویل داده شده به رقم ۳۰۴ فروند رسیده است.

اما شرکت بویینگ با تحویل ۳۸۱ فروند هواپیما، مدلهای «بی ۷۳۷» خود را دارای بیشترین فروش در آمریکا اعلام کرده است. اکنون ایرباس با تولید مدلهای جدید «ای ۳۲۰ » از سال ۲۰۱۷ میلادی در این کارخانه خطر جدی برای مدلهای بی ۷۳۷ بویینگ بشمار می رود.

در حالی که استراتژی صنعتی ایرباس شامل توسعه بین المللی خود می شود بویینگ با متمرکز کردن فعالیتهای خود در ایالات متحده ماهانه ۱۲ فروند هواپیما بیشتر از رقیب خود تولید می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاخیرها در تحویل هواپیمای جدید بوئینگ ۷۷۷ایکس «قرارداد فروش را به خطر انداخته است»

نفوذ رکود به جمع گروه ۷؛ پس از آلمان، ژاپن و بریتانیا هم به رشد اقتصادی منفی دچار شدند

چرا پشتوانه طلا داشتن همچنان اهمیت دارد؟ کدام کشورها بیشترین ذخایر طلا را در اختیار دارند؟