Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش بازارهای جهانی به اقتصاد چین

واکنش بازارهای جهانی به اقتصاد چین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتشار آمار جدید از وضعیت اقتصادی چین شاخص سهام تمامی بازارهای بورس جهانی را تحت تاثیر قرار داد. موسسه آمار دولتی چین، روز سه شنبه، اعلام کرد که شاخص

آگهی

انتشار آمار جدید از وضعیت اقتصادی چین شاخص سهام تمامی بازارهای بورس جهانی را تحت تاثیر قرار داد. موسسه آمار دولتی چین، روز سه شنبه، اعلام کرد که شاخص «پی ام آی» یا شاخص مدیریت خرید در ماه اوت امسال به پایین تر حد خود در سه سال اخیر رسیده است.
نکته ای که از بی اعتماد به ثبات و سلامت اقتصاد چین حکایت دارد و عملا موجب شد که نه تنها بازارهای آسیایی بلکه شاخص سهام در تمامی بازارهای مهمی اروپایی و آمریکا به میزان قابل توجهی کاهش یابد. شاخص سهام لندن بیش از ۳ درصد و مسکو ۳/۴۰ درصد و استانبول ۲/۱۸ درصد افت را تجربه کردند.

بهای نفت نیز در روز سه شنبه افت کرد؛ هر بشکه نفت وست تکزاس اینترمدیت با بیش از ۷ ممیز ۹۷ درصد افت ۴۵ دلار و ۲۸ سنت داد و ست شد و هر بشکه نفت برنت ۷ ممیز ۴۸ درصد سقوط کرد و ۵۰ دلار و ۹ سنت معامله شد.

اقتصاد چین از اواسط ماه ژوئن گذشته دچار تشنج و بحران شده است؛ سقوط بازار بورس شانگهای و در پی آن اقدام دولت برای کاهش ارزش یوان همزمان شد با انتشار برخی آمار اقتصادی متناقض که بازارهای جهانی را نسبت به آینده اقتصاد چین بدبین تر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قیمت نفت به اوج خود در ۵۰ روز اخیر رسید؛ عوامل پشت پرده‌ای که به آن دامن می‌زنند؛ کدامند؟

بوکسور سنگین‌وزن اوکراینی با شکست حریف خود قهرمان بلامنازع دنیا شد؛ زلنسکی واکنش نشان داد

فروش زمینی به بزرگی یک شهر در نروژ به قیمت ۳۰۰ میلیون یورو؛ سوالبارد با «خزانه بذر روز قیامت» کجاست؟