Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بازارهای سهام در هفته ای که گذشت

بازارهای سهام در هفته ای که گذشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بازارهای سهام، هفته پر فراز و نشیبی را به پایان رساندند. سقوط بازارهای مالی چین باعث شد سهامداران در سراسر جهان یکی از پرتنش ترین هفته های کاری را از

آگهی

بازارهای سهام، هفته پر فراز و نشیبی را به پایان رساندند.

سقوط بازارهای مالی چین باعث شد سهامداران در سراسر جهان یکی از پرتنش ترین هفته های کاری را از زمان بحران سال ۲۰۰۸ میلادی تا کنون تجربه کنند.

روز دوشنبه شاخص سهام در برخی از بازارهای بورس جهان حتی بیش از ۸ درصد افت داشت اما بتدریج و در طول هفته با دخالت بانک مرکزی چین و خرید سهام، ثبات و آرمش نسبی به بازارهای بورس دیگر کشورها بازگشت.

روز جمعه و در آخرین روز کاری بازارهای بورس، شاخصهای اصلی در بورس لندن با ۰.۹ درصد و در بورس پاریس با ۰.۰۶ درصد افزایش بسته شدند و شاخص دکس فرانکفورت نیز ۰.۱۷ درصد افت داشت.

میگ اینگرام، تحلیلگر بازار در لندن می گوید: «آنها در شانگهای با خرید سهام از بازارهای مالی حمایت کردند اما همچنان برخی مشکلات اساسی باقی مانده و من بسیار شگفت زده خواهم شد اگر ما سال را به پایان ببریم و آنها در این باره کاری انجام ندهند.»

در چین بسیاری از سهامداران در هفته های اخیر مبالغ قابل توجهی را از دست دادند. میزان ضرر و زیان در میان سهامداران کوچک به ۹۰ درصد می رسد.

فرانسیس لون، تحلیلگر بازار چین می گوید: «سرمایه گذارانی که پول زیادی را از دست داده اند به کمکهای روحی و به کسی نیاز دارند که آنها را تسکین دهد. باید به آنها کمی امیدواری داد. اینکه حتی در تاریکترین لحظات نیز همواره نوری در انتهای تونل وجود دارد.»

سهامداران کوچک چینی هنوز به وضعیت بازار اطمینان ندارند با این وجود آنها نیز درک کرده اند که واکنش ها در بازار سهام در ابتدای هفته کمی اغراق آمیز بوده است. آنها در انتظار تصمیم گیریهای صحیح مقامات چینی هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روند بهبود محتاطانه بازارهای جهانی پس از «دوشنبه سیاه»

فروش زمینی به بزرگی یک شهر در نروژ به قیمت ۳۰۰ میلیون یورو؛ سوالبارد با «خزانه بذر روز قیامت» کجاست؟

رکورد شکنی قیمت ارز در بازار ایران؛ دلار از ۶۵ هزار و ۳۰۰ تومان گذشت، یورو به مرز ۷۱ هزار تومان رسید