ترس سرمایه گذاران چینی از آینده بازار سهام این کشور

ترس سرمایه گذاران چینی از آینده بازار سهام این کشور
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تدابیری که روز سه شنبه توسط پکن به عنوان محرکهای اقتصادی اتخاذ شد تا سرمایه گذاریها در بازارهای داد و ستد مالی افزایش یابد، چندان موثر نبوده است

آگهی

تدابیری که روز سه شنبه توسط پکن به عنوان محرکهای اقتصادی اتخاذ شد تا سرمایه گذاریها در بازارهای داد و ستد مالی افزایش یابد، چندان موثر نبوده است.

بانک مرکزی چین بار دیگر و برای پنجمین بار از نوامبر سال گذشته میلادی تاکنون، نرخ بهره را در این کشور کاهش داد اما سرمایه گذاران از وضعیت بازار در هراسند و معتقدند که کاهش دوباره نرخ بهره برای برقراری ثبات در بازار و توقف روند فروش سهام کافی نیست.

انسیو فون فیل، تحلیلگر بازار می گوید: «این مساله همیشه هنگامی که تغییراتی در ریتم اقتصادی وجود دارد، اتفاق می افتد. در این وضعیت همه چیز بطور وحشتناکی آشفته می شود. این چیزی شبیه به وزش باد قبل از سونامی است و به همه چیز آسیب می زند. ما شاهد افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر در ایالات متحده آمریکا و سپس کاهش نرخ بهره در چین و دوباره کاهش مجدد نرخ بهره در این کشور بودیم.»

سهام بازارهای چین از اواسط ماه ژوئن تاکنون دست کم نیمی از ارزش خود را از دست داده اند وشاخص اصلی سهام این کشور موسوم به کامپوزیت شانگهای روز چهارشنبه بار دیگر ۱.۲۷ درصد کاهش یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکورد شکنی قیمت ارز در بازار ایران؛ دلار از ۶۵ هزار و ۳۰۰ تومان گذشت، یورو به مرز ۷۱ هزار تومان رسید

طلا دوباره رکورد زد؛ چرا سرمایه‌گذاران بزرگ به خرید فلز گرانبها روی آورده‌اند؟

سوئیفت پلتفرم جدیدی را برای ارز دیجیتال بانک‌های مرکزی راه‌اندازی می‌کند