Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سیپراس، شب رسیدن به توافق در بروکسل را شبی «بد» برای اروپا خواند

سیپراس، شب رسیدن به توافق در بروکسل را شبی «بد» برای اروپا خواند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان یونان روز چهارشنبه تشکیل جلسه خواهد داد تا توافق اخیر در بروکسل را به رای بگذارد. در آستانه برگزاری این نشست، آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان

آگهی

پارلمان یونان روز چهارشنبه تشکیل جلسه خواهد داد تا توافق اخیر در بروکسل را به رای بگذارد.

در آستانه برگزاری این نشست، آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان روز سه شنبه در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی این کشور از توافقنامه بروکسل که با هدف دریافت سومین بسته نجات مالی تهیه شد، دفاع کرد و گفت با این توافق، یونان همچنان در منطقه یورو باقی خواهد ماند و به همین دلیل این توافقنامه باید اجرا شود.

او در این مصاحبه گفت: «شب رسیدن به توافق، شب بدی برای اروپا بود. حاصل نشست سران کشورهای منطقه یورو و نشست گروه یورو، بیشترین فشارها را روی این کشور و مردمی تحمیل کرد که خواسته شان را به شیوه ای دموکراتیک بیان کرده بودند.»

آلکسیس سیپراس در ادامه گفت: «من بطور کامل مسئولیت اشتباهات و سهل انگاریهایی را که انجام داده ام می پذیرم و همچنین مسئولیتم را برای امضای متنی که به آن اعتقاد ندارم. با این حال من موظف به اجرای آن هستم و نباید از وظایفم فرار کنم.»

از جمله موضوعاتی که پارلمان یونان باید درباره آن اظهار نظر کند مالیات بر ارزش افزوده و حقوق بازنشستگی است. این دو موضوعهایی هستند که واکنش بسیاری از یونانی ها را به همراه داشته و منجر به آن شده که در روز چهارشنبه اعتصابی عمومی در این کشور برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توافق بر سر سومین برنامه کمک مالی به یونان

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت