Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بانک مرکزی اروپا نقدینگی مورد نیاز بانک های یونان را تامین می کند

بانک مرکزی اروپا نقدینگی مورد نیاز بانک های یونان را تامین می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بانک مرکزی اروپا نقدینگی مورد نیاز را در اختیار بانک های یونان قرار می دهد. شورای سیاست گذاری بانک مرکزی اروپا در پیامی که از طریق توییتر منتشر کرده

آگهی

بانک مرکزی اروپا نقدینگی مورد نیاز را در اختیار بانک های یونان قرار می دهد.

شورای سیاست گذاری بانک مرکزی اروپا در پیامی که از طریق توییتر منتشر کرده افزوده که این نهاد به منظور تضمین ثبات مالی یونان با بانک مرکزی این کشور و در چارچوب تعهداتش همکاری می کند.

این تصمیم به معنای بررسی مجدد وضعیت موجود آتن از سوی این نهاد اروپایی است.

از سوی دیگر رئیس بانک مرکزی یونان نیز وعده داده که هر کاری را برای «تضمین ثبات مالی» هموطنانش و جلوگیری از ورشکستگی اقتصاد یونان انجام خواهد داد.

موافقت پارلمان یونان در نخستین ساعات بامداد امروز یکشنبه با درخواست نخست وزیر برای به همه پرسی گذاشتن شرایط پیشنهادی اعتبار دهندگان بین المللی، اروپا را در بهت و حیرت فرو برده است. اعضای گروه یورو این تصمیم را به مثابه پایان گفتگوهایی سخت و فشرده با آتن توصیف می کنند که از پنج ماه پیش آغاز شده است.

اما الکسیس سیپراس از مردم کشورش خواسته تا با اعلام مخالفت خود در همه پرسی یکشنبه آینده، پنجم ژوییه، به وی امکان دهند تا در گفتگوها با شرکای اروپایی قوی تر ظاهر شود.

در حالی که مهلت بازپرداخت بخشی از بدهی های آتن به صندوق بین المللی پول روز سه شنبه به پایان می رسد وزرای دارایی کشورهای حوزه پولی یورو از تمدید برنامه کمک مالی به آتن پس از این تاریخ خودداری کردند.

یونان هم اکنون با وضعیت بسیار پیچیده و حساسی روبروست. بانک های این کشور که با کمبود شدید نقدینگی روبرو هستند روی وام ضروری بانک مرکزی اروپا حساب کرده اند. این در حالی است که طی روزهای اخیر از طول صف های مشتریان بانکها برای بیرون کشیدن پول هایشان کاسته نشده است.

عباراتی چون« شان و کرامت»، «کابوس»، «فاجعه» «در اتحادیه اروپا می مانیم» که بر صفحه اول روزنامه های امروز صبح یونان نقش بسته، تا حدی گویای وضعیت متناقض و مبهم موجود این کشور است و پیامدهای آن احتمالا از فردا دوشنبه بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش یونانی ها به پیشنهاد همه پرسی

با تایید پارلمان، یونان به استقبال همه پرسی برنامه کمکهای مالی می رود

حوزه یورو با تمدید برنامه کمک مالی به یونان مخالفت کرد