Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افزایش تنش میان یونان و وام دهندگان بین المللی

افزایش تنش میان یونان و وام دهندگان بین المللی
Copyright 
نگارش از Mohsen Salehi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تنش میان دولت یونان و وام دهندگان بین المللی به اوج خود رسیده است. در فاصله چند ساعت تا نشست روز شنبه وزرای دارایی کشورهای عضو حوزه پولی یورو همه

آگهی

تنش میان دولت یونان و وام دهندگان بین المللی به اوج خود رسیده است. در فاصله چند ساعت تا نشست روز شنبه وزرای دارایی کشورهای عضو حوزه پولی یورو همه طرفها درگیر امیدوارند به توافق نهایی برسند.

آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان در تازه ترین تلاش خود روز جمعه با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان دیدار و گفتگو کرد.

آقای سیپراس گفت: «دمکراسی، اتحاد، برابری و احترام متقابل پایه های اتحادیه اروپا را تشکیل می دهند. اتحادیه بر اساس تهدید و ضرب العجل شکل نگرفته است. در این برهه حساس نباید ارزش های خود را به خطر بیندازیم.»

وام دهندگان بین المللی در تازه ترین اقدام خود، یک پیشنهاد کمک مالی را به ارزش پانزده و نیم میلیارد یورو مطرح کردند. البته این امر منوط به پذیرش درخواست آنها و انجام اصلاحات ساختاری در یونان است.

از سوی دیگر ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا تعیین ضرب العجل برای آتن را رد می کند. او اظهار داشت: «برای یونان ضرب العجل تعیین نکردیم. انجام چنین کاری ضد اروپایی است. ما به این شیوع کار نمی کنیم. از سوی دیگر، گوش نکردن به دیگران هم ضد اروپایی است.»

گفته می شود در صورت شکست مذاکرات، گزینه خروج یونان از حوزه پولی یورو به شکل جدی مطرح خواهد شد.

افی کوستاکوستا، گزارشگر یورونیوز از بروکسل گفت: «کشورهای عضو حوزه پولی یورو و نهادها (نهادهای اروپایی و صندوق بین المللی پول) خواستار پذیرش تازه ترین پیشنهادهای خود توسط یونان هستند. بحث های فنی در بروکسل ادامه دارد و برخی از وزیران “یورو گروپ” هم خبر از احتمال ادامه مذاکرات تا روز یکشنبه می دهند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟