بررسی نحوه برگزاری همه پرسی عضویت در اتحادیه اروپا در مجلس بریتانیا

بررسی نحوه برگزاری همه پرسی عضویت در اتحادیه اروپا در مجلس بریتانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مجلس عوام بریتانیا بحث بر سر نحوه برگزاری همه پرسی موعود دیوید کامرون برای ماندن یا نماندن در اتحادیه اروپا را رسما آغاز کرد.

آگهی

روز سه شنبه، مجلس عوام بریتانیا، بحث بر سر نحوه برگزاری همه پرسی بر سر عضویت این کشور در اتحادیه اروپا را رسما آغاز کرد. این گام نخست در مسیر برگزاری همه پرسی موعود دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا است.

بریتانیا در تدارک جویا شدن نظر عموم برای ماندن یا نماندن در اتحادیه اروپا است. این در حالی است که این برنامه دیوید کامرون، هم در حزب خود، حزب محافظه کار، و هم در احزاب دیگر مخالفت هایی را بر انگیخته است.

در همین راستا، فیلیپ هاموند، وزیر خارجه بریتانیا، با حضور در مجلس عوام گفت: «یک نسل کامل از رای دهندگان بریتانیایی بخت اظهار نظر در مورد روابط با اتحادیه اروپا را نداشته اند. امروز ما در تدارک فراهم آوردن این حق هستیم.»

برگزاری این همه پرسی یکی از وعده های انتخاباتی دیوید کامرون بوده که قرار است تا پایان سال ۲۰۱۷ جامه عمل بپوشد. دیوید کامرون موفق شده تا نظر موافق احزاب مختلف، از جمله حزب کارگر را برای برگزاری رفراندوم جلب کند. این حزب، همچون آقای کامرون، طرفدار ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا، اما در صورت اجرای اصلاحات ساختاری در این نهاد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نفوذ رکود به جمع گروه ۷؛ پس از آلمان، ژاپن و بریتانیا هم به رشد اقتصادی منفی دچار شدند

چرا پشتوانه طلا داشتن همچنان اهمیت دارد؟ کدام کشورها بیشترین ذخایر طلا را در اختیار دارند؟

کشاورزان خشمگین اروپا به چه معترض هستند و چه می‌خواهند؟