Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استانداردهای لازم برای تولید اسباب بازی در اتحادیه اروپا

استانداردهای لازم برای تولید اسباب بازی در اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استانداردهای لازم برای تولید اسباب بازی ها در اتحادیه اروپا موضوع این قسمت از برنامه «سخن شما» است. سوال این هفته را گابور از بوداپست فرستاده است

آگهی

استانداردهای لازم برای تولید اسباب بازی ها در اتحادیه اروپا موضوع این قسمت از برنامه «سخن شما» است.

سوال این هفته را گابور از بوداپست فرستاده است. او پرسیده: «من کارخانه اسباب بازی سازی کوچکی در مجارستان دارم. شنیده ام که اسباب بازی ها باید علامت CE داشته باشند. چطور می توانم آنرا کسب کنم؟»

نینا کودلکووا از بخش ارتباطات مستقیم اروپا به این سوال پاسخ داده است:

«بسیاری از محصولات تولید شده در داخل یا خارج از حوزه اقتصادی اروپا قبل از فروخته شدن در منطقه اقتصادی اروپا و همچنین اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ نیازمند مارک CE هستند. علامت CE گویای آنست که محصول شما ارزیابی شده و استاندارد ایمنی اتحادیه اروپا، استاندارد بهداشتی و الزامات حفاظت از محیط زیست در تولید آن رعایت شده است.

شما ابتدا باید الزامات اتحادیه اروپا را در تولید محصولتان رعایت کنید. این الزامات در دستورات و مقررات وضع شده برای محصولات مختلف از جمله اسباب بازی ها باید رعایت شود. گام دوم انطباق محصولتان با الزامات خاص اتحادیه اروپاست، که شامل برآورد خطرات احتمالی است که هنگام استفاده از محصولات شما ممکن است رخ دهد.

اگر استاندارهای هماهنگ اروپایی برای محصول شما وجود داشته باشد و شما آنها را در فرایند تولید رعایت کرده باشید، محصول شما در انطباق با الزامات و قوانین مربوط به اتحادیه اروپا خواهد بود. چگونگی اعمال استانداردها داوطلبانه است و شما می توانید روش فنی خاص خودتان را برای انطباق با آنها بکار ببرید. در برخی موارد استاندارهایی همانند «Notified Bodies» در ارزیابی انطباق محصول دخالت دارند. در مورد اسباب بازی ها اگر استانداردهای هماهنگ وجود نداشته باشد، کارخانه ها باید به یک موسسه استاندارد از نوع «Notified Bodies» مراجعه کنند. شما در این حالت باید الزامات فنی یی که قوانین اتحادیه اروپا مشخص کرده اند از جمله ارزیابی ریسک را رعایت کنید.

آخرین مرحله نیز اضافه کردن مارک CE روی محصولتان است. درج این مارک بر روی محصول شما باید قابل مشاهده، خوانا و غیر قابل پاک شدن باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟