Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یونان قسمتی از بدهی های خود به صندوق بین المللی پول را بازپرداخت کرد

یونان قسمتی از بدهی های خود به صندوق بین المللی پول را بازپرداخت کرد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi با استفاده از  AFP - REUTERS
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یونان روز پنجشنبه یعنی زمان سررسید بازپرداخت بدهی خود به صندوق بین المللی پول، مبلغ ۴۵۰ میلیون یورو معادل کل این بدهی را بازپرداخت کرد. این مبلغ

آگهی

یونان روز پنجشنبه یعنی زمان سررسید بازپرداخت بدهی خود به صندوق بین المللی پول، مبلغ ۴۵۰ میلیون یورو معادل کل این بدهی را بازپرداخت کرد. این مبلغ قسمتی از کمک مالی بود که صندوق بین المللی پول به این کشور اعطاء کرده بود.

پیش از این یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی یونان برای اطمینان بخشیدن به مقامات صندوق بین المللی پول نسبت به ظرفیت و توانایی کشورش در بازپرداخت بدهی های خود به واشنگتن مقر این نهاد سفر کرده بود.

دیمیتریس مارداس، معاون وزارت دارایی یونان گفت: «نتیجه مذاکرات را می توانیم پیش بینی کنیم. اعتقاد داریم در پایان مذاکرات مشقت و سختی هایی را که در حال حاضر تحمل می کنیم را نخواهیم داشت.»

دولت یونان همچنین باید ۱۴ آوریل ۵۰۰ میلیون یورو برای پرداخت حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان بپردازد. ۱۵ آوریل نیز تاریخ بازپرداخت مربوط به خرید اوراق قرضه با سررسید کوتاه مدت است. در نهایت ۱۲ ماه مه باید قسمتی دیگر از بدهی های این کشور معادل ۷۷۰ میلیون یورو به صندوق بین المللی پول پرداخت شود.

از سوی دیگر علیرغم کندی روند مذاکرات بین یونان و بستانکاران این کشور منابع اتحادیه اروپا از احتمال اعطای قسمتی از کمک مالی به یونان در چهارچوب نشست یوروگروپ در تاریخ ۲۴ آوریل خبر می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان حدود نیم میلیارد یورو از بدهی خود را پس داد

نخست وزیر یونان در مسکو بدنبال چیست؟

اختلافات بین آلمان و یونان، نشانی از تزلزل ساختاری اتحادیه اروپا