Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یونان حدود نیم میلیارد یورو از بدهی خود را پس داد

یونان حدود نیم میلیارد یورو از بدهی خود را پس داد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یونان بخشی از بدهی خود را به صندوق بین المللی پول پس داد. به گفتۀ مقامات بانک مرکزی یونان، دستور پرداخت ۴۴۸ میلیون یورو از قسط وام این کشور به صندوق

آگهی

یونان بخشی از بدهی خود را به صندوق بین المللی پول پس داد. به گفتۀ مقامات بانک مرکزی یونان، دستور پرداخت ۴۴۸ میلیون یورو از قسط وام این کشور به صندوق بین المللی پول از سوی دولت یونان صادر و طبق قرار قبلی با اتحادیۀ اروپا، این مبلغ روز نهم آوریل به وام دهندگان برگردانده شد.

این قسط از وام یونان در حالی به صندوق بین المللی پول پرداخت شد که مذاکرات برای تمدید مهلت بازپرداخت بیش از ۲۵۰ میلیارد یورو بدهی این کشور به وام دهندگان و همچنین اصلاحات خواسته شده از سوی اتحادیۀ اروپا ادامه دارد.

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان طی ماه گذشته و همزمان با این مذاکرات اعلام کرده بود که کشورش امکان پرداخت اقساط این وام را بر طبق برنامه ریزی قبلی ندارد.

| Create infographics

عملی کردن این تعهد از سوی یونان، با سفر نخست وزیر این کشور به روسیه همزمان شده است. مقامات اتحادیۀ اروپا نگران درخواست وام از مسکو توسط آتن و نزدیکی این دو کشور هستند اما مقامات یونان اطمینان می دهند که این سفر بمنظور گسترش مبادلات تجاری و اقتصادی با کشوری خارج از اتحادیۀ اروپا صورت گرفته است.

مارتین شولتز، رییس پارلمان اروپا در واکنش به سفر الکسیس سیپراس به روسیه گفته است وی با دور شدن از کشورهای اروپایی، «ریسک» می کند.

به گفتۀ منابع نزدیک به دولت آتن، مذاکره برای همکاریهای مشترک کشاورزی بمنظور دور زدن تحریم های وضع شده از سوی اتحادیۀ اروپا و روسیه علیه یکدیگر، از جمله موضوعات گفتگو میان رهبران دو کشور بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان قسمتی از بدهی های خود به صندوق بین المللی پول را بازپرداخت کرد

نخست وزیر یونان در مسکو بدنبال چیست؟

اختلافات بین آلمان و یونان، نشانی از تزلزل ساختاری اتحادیه اروپا