واکنش محتاطانه یونانی ها به توافق در مورد بدهی ها

واکنش محتاطانه یونانی ها به توافق در مورد بدهی ها
نگارش از Sharam Akhavan
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از تمدید مهلت یونان برای بازپرداخت بدهی هایش به وام دهندگان بین المللی، مردم این کشور با خوشبینی محتاطانه ای به این توافق می نگرند. تمدید چهار

آگهی

پس از تمدید مهلت یونان برای بازپرداخت بدهی هایش به وام دهندگان بین المللی، مردم این کشور با خوشبینی محتاطانه ای به این توافق می نگرند. تمدید چهار ماهه کمک های مالی اروپا، موقتا از ورشکستگی یونان جلوگیری می کند. با این حال این کشور باید با شرایط دشوار اعمال شده کنار بیاید.

یک کارمند بخش دولتی در آتن می گوید: «توافق یعنی مصالحه و مذاکره. اکنون باید به همکاری ها ادامه داد و به اعتقاد من مسائل به خوبی پیش خواهند رفت. در هر صورت، وضعیت بهتر از گذشته است.»

از سالها پیش، مردم یونان در سایه سیاست های بسیار دشوار ریاضت اقتصادی زندگی می کنند و برخی از آنها امید زیادی به بهبود وضعیت و تغییر در کشور ندارند.

یک مرد بازنشسته می گوید: «به نظر من هیچ چیز تغییر نکرده است. منظورم این است که بعد از این، آنها چند تا استخوان بسوی ما پرت می کنند و می گویند که همه چیز خوب است. سیریزا هم اعلام پیروزی خواهد کرد و مخالفان سیریزا در مقابل خواهند گفت که کاری انجام نشده و غیره. من فکر می کنم همه چیز کمابیش مثل گذشته خواهد بود.»

در این حال، دولت جدید یونان بر اراده خود برای پیشبرد اصلاحات جدی در یونان تاکید می کند؛ سیاست های اقتصادی جدیدی که باید با اقدامات ریاضتی دولت های قبلی تفاوت داشته باشد و در عین حال مورد تایید وام دهندگان بین المللی هم قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند