Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بررسی مشکلات بهداشتی جهان در اجلاس جهانی نوآوری برای بهداشت ۲۰۱۵

بررسی مشکلات بهداشتی جهان در اجلاس جهانی نوآوری برای بهداشت ۲۰۱۵
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین تحقیقات پزشکی تحول ساز و نوآوری های بهداشتی برای مدت دو روز در دومین اجلاس جهانی نوآوری برای بهداشت ۲۰۱۵ در دوحه مورد بررسی قرار گرفت. هر سال

آگهی

آخرین تحقیقات پزشکی تحول ساز و نوآوری های بهداشتی برای مدت دو روز در دومین اجلاس جهانی نوآوری برای بهداشت ۲۰۱۵ در دوحه مورد بررسی قرار گرفت.

هر سال این اجلاس کارشناسان و سیاستگذران از ۸۰ کشور مختلف را گرد هم می آورد تا برخی از جدی ترین مشکلات بهداشتی جهان را مورد بحث قرار دهند و به دنبال راهکارهایی باشند که می توانند آینده مراقبتهای بهداشتی را دگرگون سازد.

لرد درزی، رییس اجرایی اجلاس می گوید: «هدف از این اجلاس چیزی نیست که ظرف دو روز در اینجا اتفاق می افتد، هدف این رخداد اتفاقی است که پس از آن می افتد، اینکه چه تعداد از مردم ایده های آن را به کشورشان می برند و آن را در جهت منافع بیماران به کار می گیرند.»

ارائه درمان قابل دسترس برای سرطان یکی از موضوعات اصلی مورد بحث بود. این بیماری یکی از سه حوزه پرخرج برای بودجه های بهداشتی است که حدودا به ۲۹۰ میلیارد دلار در سال می رسد و هم برای دولتها و هم برای بیماران سنگین است. تعداد موارد سرطان بر اساس تحقیقی که توسط دانشکده بهداشت عمومی هاروارد و گردهمایی اقتصاد جهانی انجام شده انتظار می رود که از ۱۳ میلیون و سیصد هزار مورد در سال ۲۰۱۰ به ۲۱ و نیم میلیون مورد در سال ۲۰۳۰ برسد.

رابرت توماس مشاور ارشد دولت محلی ویکتوریا استرالیا و کارشناس سرطان می گوید: «احتمالا مقداری اسراف در بودجه مراقبت از سرطان وجود دارد و مشکل زیاده روی در تشخیص و درمان هم وجود دارد. ما معتقدیم یک رویکرد ساختاری به حل مشکل کمک خواهد کرد. در این صورت ما نتایج بهتر همراه با صرفه جویی مالی و نتیجه بهتر برای بیماران خواهیم داشت.»

یکی دیگر از نگرانی ها، افزایش شمار بیماری قند (دیابت) در جهان به دلیل افزایش شهرنشینی و سبک زندگی غربی است. در حالی که هنوز درمانی برای این بیماری وجود ندارد، کارشناسان در این اجلاس می گویند که این بیماری قابل پیش گیری است. سوال اینجا است که چطور این کار باید صورت بگیرد.

استفن کلاگیری، استاد بهداشت متابولیسم در دانشگاه سیدنی می گوید: «ما در عمل باید مراقبت از بیماران قند را بهبود ببخشیم. همانطور که قبلا هم گفته ام ما می دانیم چه کاری انجام دهیم و اکنون مسئله تنها سازماندهی نظام بهداشت است. ما باید قادر به آموزش مردم باشیم تا آنها از خطرات ابتلا به بیماری قند و موارد تشخیص داده نشده آن آگاه باشند و بدانند یرای تحت نظر بودن باید چه کاری انجام بدهند. مسئله سوم هم جلوگیری از ابتلای مردم به این بیماری است.»

از آنجا که بیماری های مزمن به شکل فزاینده ای اثراتشان را در میان مردم نشان می دهند، این اجلاس تلاش می کند حرکت ایجاد شده توسط سازمانهای بین المللی همچون سازمان جهانی بهداشت در مورد پوشش عمومی بهداشت را سرعت بخشد. در حالی که بیش از یک میلیارد نفر از دسترسی به مراقبتهای بهداشتی اولیه محروم هستند، رهبران حاضر در اجلاس برای تدوین چشم اندازی جهت ارائه خدمات بهداشتی همگانی با کیفیت در تلاشند.

دونالد ام برویک، رییس بازنشسته شده و عضو ارشد موسسه ای برای بهبود مراقبت درمانی می گوید: «باید یک منبع تامین هزینه درمانی واحد وجود داشته باشد. راههای زیادی از مالیات گیری عمومی گرفته تا نظام بهداشت دولتی برای این امر وجود دارند. نظام بیمه بهداشت دولتی یکی از این راهها است. می توان بیمه بهداشتی اجباری از طریق نظام اجتماعی را هم درست کرد تا توسط چندین سازمان مختلف اداره شوند. مفهوم و هدف اصلی این است که کسی بدون پوشش درمانی نماند و همه پوشش درمانی داشته باشند.»

دوی شتی، موسس یک رشته بیمارستانهای زنجیره ای در هند می گوید: «پول مالیات دهندگان برای همیشه نمی تواند صرف مراقبتهای بهداشتی شود زیرا در آینده مردم بیشتری ۹۵ یا ۱۱۰ سالگی شان را جشن خواهند گرفت. مردم عمر بیشتری را بدون کار کردن خواهند گذراند و بنابراین تنها راه داشتن مراقبتهای بهداشتی پایدار این است که هر کسی رقم کمی را ماهیانه برای مراقبت درمانی اش بپردازد.»

در کنار مباحث مطرح شده، این اجلاس به بسیاری از کارآفرینان و نوآوران جوان این فرصت را داد که در مقابل کارشناسان و تصمیم گیرندگان به ارائه دستگاههای کاربردی، مدلهای اقتصادی و طرح های راه حل محور بپردازند. به عنوان مثال یکی از موارد فراوان نوآوری های پزشکی در این اجلاس که تلاش می کند ضمن کم کردن هزینه، کیفیت مراقبت پزشکی را بهبود ببخشد یک روبات دستی است که جایگزینی مقرون به صرفه برای بازوی انسانها است. اینگونه ایده ها به شکل فراوان در این اجلاس ارائه شده اند به این امید که بتوانند به تغییر وضع بهداشت جهانی کمک کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن