Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کارآفرینی و بازسازی اقتصاد به کمک سیستم فرانشیز

کارآفرینی و بازسازی اقتصاد به کمک سیستم فرانشیز
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از سال ۲۰۰۰ میلادی، صنعت عینک سازی که عامل اصلی رشد اقتصادیِ دره کدورۀ ایتالیا در قلب کوههای دولومیت بود، به دلیل بحران اقتصادی از رونق افتاد و دچار رکود شد. دقیقا همزمان با این دوره افول، یک موسسه گردشگری به کمک سیستم فرانشیز، به توسعه فعالیتهای اقتصادی در منطقه پرداخت و به موفقیت رسید.

این موسسه از سه سال پیش به ارائه خدمات گردشگری متناسب با محیط زیست پرداخته و آن را با اجاره دادن آپارتمانها و ارائه خدمات در بخش رستوران، موزه و مراکز ورزشی گسترش داده است.

کلودیو اَنیولی، بنیانگزار این موسسه در کدوره می گوید: «لازم بود کارآفرینی کنیم و برای این کار باید یک استراتژی طراحی می کردیم تا به ما اجازه دهد به کمک پروژه گردشگری اجتماعی وارد بازارهای بین المللی شویم.»

این کار به لطف سیستم فرانشیز عملی شد و امکان توسعه فعالیتهای گردشگری فراهم گردید. اکنون گردش مالی این موسسه به بیش از دو میلیون یورو در سال رسیده و جاذبه های گردشگری درۀ کدوره در کاتالوگ بسیاری از تورهای اروپایی وارد شده است.

کلودیو اَنیولی می گوید: «ما به دنبال ایجاد یک گردشگری پایدار هستیم که نه تنها باعث کارآفرینی در بخش گردشگری شود بلکه فعالیتهایی را نیز برای دیگر بخش های اقتصادی نیز خلق کند.»

امروزه اقتصاد اجتماعی ۱۰ درصد از کل تولید ناخالص داخلی اروپا و ۶ درصد از کل نیروی کار اروپا را به خود اختصاص داده و میزان گرایش به فعالیت در این بخش نیز رو به افزایش است.

سیستم فرانشیز چگونه کار می کند؟

سیستم فرانشیز به کسب و کارهای کوچک کمک می کند تا با دریافت حق امتیاز یک نام بازرگانی شناخته شده و معتبر، و بر اساس روشی آزمایش شده و موفق، و با هماهنگی شرکت امتیاز دهنده، به فعالیت و جذب مشتری بپردازند.

در دره کدوره ایتالیا، شرکت غیردولتی «لو مت» اعطا کننده فرانشیز است. تخصص این شرکت در زمینه توریسم و گردشگری است و شبکه گسترده ای از کارشناسان را در اختیار دارد.

ماموریت «لو مت» همراهی کردن با موسسات گیرنده فرانشیز در مراحل مختلف مانند طراحی کسب و کار، تهیه منابع مالی، توسعه فعالیتها و ارائه خدمات جدید است.

رنات گورگن، رئیس شرکت «لو مت» می گوید:«بعضی شرکتها نیاز به مهندس طراح دارند، بعضی ها برای ارتباطات و یا راه اندازی وب سایت نیاز به کمک دارند و بعضی ها نیز می خواهند که تیم کاریشان آموزش ببینند.»

هدف دیگر این کار، ایجاد شغل برای افرادیست که به دلایلی از اجتماع دور افتاده اند. اکنون در دره کدوره، یک سوم کارکنان موسسۀ گردشگری را اینگونه افراد تشکیل می دهند.

رنات گورگن می گوید: «ما معتقدیم که افراد معلول و منزوی هم می توانند واقعا مولد باشند. موضوع تنها کسب درآمد نیست بلکه بحث غنی ساختن جامعه و استفاده از تمام استعدادهای موجود نیز مطرح است.»

کلودیو انیولی می گوید: «برای من، کلید موفقیت این است که با زمین یعنی جایی که زندگی می کنیم هماهنگ باشیم، به کمک کار یک هویت محکم بسازیم و همه این ها را به تمام جهان منتقل کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟