Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ورود اتحادیه اروپا به بازار جدید ژاپن چگونه ممکن است؟

ورود اتحادیه اروپا به بازار جدید ژاپن چگونه ممکن است؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژاپن از یک طرف سومین شریک بزرگ تجاری اروپاست و از سوی دیگر این کشور پس از فاجعه فوکوشیما مشوق طرح های صرفه جویی گسترده در انرژی است. این شرایط، موقعیت بسیار خوبی را برای فعالیت شرکت های کوچک و متوسط اروپایی فراهم آورده است.

شرکت اتسوکا در ژاپن با ارائه یک سیستم روشنایی با مصرف پائین و با استفاده از کلیدهای اتصال برق هوشمند، توانست در یک نمایشگاه تجاری سالانه بدرخشد. این سیستم توسط یک شرکت هلندی طراحی شده که توانسته با شرکت در سه ماموریت تجاری در چارچوب برنامه “دروازه اروپایی برای ورود به بازار ژاپن“، وابسته به اتحادیه اروپا، وارد بازار ژاپن شود.

رایندر ساندرز مدیر این شرکت می گوید: “برنامه دروازه اروپایی، ما را در مطالعات بازارها، نمایشگاه ها و ترجمه کارت ها و بروشور های تجاری یاری کرد که البته کمک بزرگی بود.”

این شرکت به کمک سطح تولید خود و ماموریت های تجاری، توانسته است به یک شریک تجاری بزرگ قابل اعتماد ژاپنی دست یابد.

رئیس هیئت مدیره شرکت اتسوکا می گوید: “مسئله مربوط به تولید یک کالای قابل استفاده است که قبلا در بازار ژاپن وجود نداشت و ما توانستیم از این فرصت استفاده کنیم.”

موفقیت در بازار ژاپن توانست برای این شرکت ۸ فرصت شغلی ایجاد کند و وضع مالی آن را بهبود بخشد.

مدیر اجرایی شرکت: “ما با گردش مالی ماهانه حدود ۱۰ هزار یورو آغاز کردیم و آنرا به ۲۵ و سپس ۶۰ هزار و اکنون به ۱۰۰ هزار یورو افزایش داده ایم که در سال پیش رو حتی بیشتر هم خواهد شد.” .

از سال ۲۰۰۹، حدود ۳۰ شرکت نظیر این در چارچوب برنامه دروازه اروپایی در ژاپن آغاز به فعالیت کرده اند. این برنامه حدود یک هزار سرمایه گذاری کوچک و متوسط را به خود جلب کرده است.

این برنامه تخته پرشی است برای کسب و کارهای کوچک و متوسط تا بتوانند در زمینه طراحی تکنولوژی های جدید خود را به بازار ژاپن نزدیک کنند. شرکت کنندگان این طرح مقداری پول نقد و اطلاعات مربوط به بازار کار را دریافت می کنند. انها دیداری یک هفته ای با شرکای بالقوه ژاپنی دارند و ابزار لازم برای راه انداختن کسب و کار را نیز تحویل می گیرند.

یک کارشناس برنامه دروازه اروپایی: “علاقمندان این برنامه، قبل از هرچیز به شناخت مردم می پردازند و سپس به تدریج با طرح های تولیدی و شرکت ها آشنا می شوند.”

ژاپن یکی از بازارهای مهم جهان با سطح رقابتی بالاست. برای موفقیت در آن باید روی نوآوری و بازارهای بکر مانند انرژی سبز متمرکز شد.

کارشناس برنامه دروازه اروپایی: “به دلیل بزرگی بازار ژاپن، رقابت شدید است و بازیگران بسیارند و به سادگی نمی توان وارد این بازار شد و محصولی را فروخت.”

کلید موفقیت برای کسب و کار در ژاپن، صبوری، ایجاد رابطه قوی با شرکای تجاری، باز و شفاف بودن در روند کار، به ویژه در کنترل کیفیت است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟