Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

نوآوری یک شرکت کوچک و احیای صنعت نساجی در سوئد

نوآوری یک شرکت کوچک و احیای صنعت نساجی در سوئد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در بوراس سوئد شرکتی موفق شده است تا با بهره وری از فناوریهای جدید تحولی در صنعت نساجی اروپا بوجود آورد. شتاب دوباره به صنعت نساجی پروژه ای است که بواسطه فناوریهای یک شرکت سوئدی عملی شده است.

همکارمان به شهر بوراس سوئد رفته است. شهری که شهرتش در صنعت نساجی آن نهفته است، اما در دهه های اخیر انتقال صنعت نساجی به خاور دور، حضور صنعت نساجی در این شهر را کمرنگ کرده است. شرکت سوئدی می خواهد با استفاده از فناوریهای جدید صنعت نساجی را بار دیگر به شهر بازگرداند.

این شرکت موفق به تولید لباس کاری شده است که در برابر سه هزار بار فشار آب قوی مقاوم است.

مدیر عامل شرکت سوئدی می گوید: “ما سعی کرده ایم تا با استفاده از فناوریهای جدید خودمان را با سلایق مختلف مشتریان تطبیق دهیم. با فناوری جدید می توانیم سریعتر از قبل نیاز مشتریهایمان را برطرف کنیم.”

محصول جدید این شرکت تولید لباسهای صنعتی، ۶۰ درصد از فروش محصولات این شرکت را در بر می گیرد و کمک کرده است تا این شرکت کوچک که تنها ۱۲ نفر در آن کار می کردند، ناگزیر نیروهای جدیدی را بکار بگیرد. پنج سال پیش ایده لباسهای صنعتی مقاوم در ذهن یورگن لی لیورت، مدیر این شرکت کوچک شکل گرفت.

وی می گوید: “در گروههای شش و یا هفت نفره، همفکری می کریدیم تا به بهبود محصولاتمان کمک کنیم. دانشجویان رشته طراحی پارچه طرحهای جالب زیادی به ما ارائه دادند. نزدیک به بیست طرح مختلف و پولی که به آنها پرداخت کردیم کمتر از حتی یک نمونه ای بود که در شرکتهای بزرگ برای مدلهای نمونه خرج می شود.”

همکاری با مرکز طراحی پارچه بوراس عامل اصلی موفقیت این شرکت است. در این مرکز نزدیک به هزار دانشجو، ۶۰ محقق روی طرحها نوآورانه جدید کار می کنند. مرکزی کامل برای تخقیق روی پارچه، ۱۸۰ آزمایشگاه مختلف در اختیار دانشجویان، استادان و محققان این مرکز قرار دارد. با این حال قیمت پایین کارگران در خاور دور مانع از سرمایه گذاری گسترده شرکتهای بزرگ پوشاک و البسه است و انها همچنان ترجیح می دهند روی کارگران ارزان قیمت سرمایه گذاری کنند.

از سال ۲۰۰۶ تا امروز نزدیک به ۵۰ محصول جدید در این مرکز خلق شده است.

مدیر عامل این شرکت اساس اصلی موفقیتش را اینگونه بیان می کند: “ دلیل اصلی موفقیت برای من همکاری بین شرکتها، دانشگاهیان و موسسات تحقیقاتی است. این گامی مهم برای جهش بسوی اینده است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟