Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نمایشگاه خودروی فرانکفورت و حضور پژو در این نمایشگاه

نمایشگاه خودروی فرانکفورت و حضور پژو در این نمایشگاه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

شصت و پنجمین نمایشگاه تازه های صنعت خودروسازی جهان در فرانکفورت آلمان برگزار شد.

خودروسازان امیدوارند این نمایشگاه فرصتی باشد برای احیای بازار کشورهای غرب اروپا که بشدت تحت تاثیر بحران یورو قرار دارند.

توجه به ارتباط دیجیتالی خودروها با یکدیگر از ویژگی های برجسته این نمایشگاه است. عرضه موتورهای کم مصرف و گرایش گسترده به خودرو های دوگانه سوز نیز همچون سال های اخیر از اهداف اصلی شرکت کنندگان است.

گروه خودروساز فرانسوی پژو سیتروئن هم با مدل 2008 و 308 در این نمایشگاه خوش درخشیده است. در این زمینه با مدیر عامل شرکت پژو گفتگویی انجام داده ایم.

یورونیوز:ماکسیم پیکات،مدیر عامل گروه پژو، وضعیت شرکتتان را در نمایشگاه خودروی فرانکفورت چطور ارزیابی می کنید؟

ماکسیم پیکات: ما بوضوح در مسیر خوبی قرار داریم و این را مدیون طرح کاهش هزینه ها و مدل های جدید خودرو، بخصوص خودروهای سبز هستیم. در حال حاضر سفارش چهل هزار دستگاه خودروی مدل 2008 را داریم و ستاره نمایشگاه خودروی فرانکفورت مدل جدید پژو 308 است.

یورونیوز:اروپا بازار اصلی پژو است، بازاری که تقاضا در آن رو به کاهش است. آیا هیچ دلیلی دارید که این بازار سال آینده بهبود یابد؟

ماکسیم پیکات: وقتی به آمارها نگاه می کنید می بینید که در نیمه نخست سال میلادی جاری، فروش در بازار اروپا افت هفت درصدی داشت. این در راستای پیش بینی ما برای کاهش پنج درصدی در سال جاریست، چرا که در نیمه دوم سال روند افت تقاضا کندتر خواهد شد و امید می رود بازار شروع به رشد کند، اما موضوع واقعی سرعت بهبود است که به احتمال زیاد کند خواهد بود.

*یورونیوز:شما از مدل جدید پژو 308 در فرانکفورت رونمایی کردید. بتازگی مدل 2008 را عرضه کردید که خیلی هم موفق بود.
در پاسخ به نیاز بازار اروپا مبنی بر کاهش قیمت ها، باید تنوع مدلها را بیشتر کرد. آیا استراتژی امروز شما این است؟*

ماکسیم پیکات: استراتژی ما بر مبنای پاسخ به نیاز مشتری تعیین می شود. چند سال پیش ما پیش بینی کردیم که یک تقاضای جدی و رو به رشد در آینده برای خودروهای کوچک وجود خواهد داشت، به همین دلیل مدل 2008 را راه اندازی کردیم. و این یک موفقیت واقعیست چرا که در گام نخست سفارش خرید چهل هزار دستگاه را دریافت کردیم. بنابراین، اول از همه موضوع پاسخ به تقاضای مشتریان است و همزمان توجه به بهبود کیفیت. در مورد بهبود کیفیت بهترین مثال مدل جدید 308 است با استاندارد کیفیت بسیار بالا.

یورونیوز: کاهش رشد دقابل توجه در برخی از کشورهای دارای اقتصاد در حال ظهور مانند برزیل، هند و روسیه دیده می شود. آیا پژو استراتژی خود را در این کشورها تغییر می دهد؟ شما چقدر در این کشورها سرمایه گذاری کرده اید؟

ماکسیم پیکات: در خارج از اروپا ما بازار چین، آمریکای جنوبی و روسیه را به عنوان اولویت های اصلی مورد هدف قرار داده ایم. و می بینیم که نتایج خوبی در چین بدست آورده ایم.

همچنین اگر به عملکرد ما در آرژانتین نگاه کنید می بینید که آنجا هم نتایج فوق العاده ای وجود دارد، همچنین در شمال آفریقا. بنابراین، ما سرمایه گذاری هایمان را در مناطق کلیدی بین المللی حفظ می کنیم زیرا معتقدیم که آنها به تعادل وضعیت بازار اروپا، که در شرایط دشواری قرار دارد کمک خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ فراموش شده شرق اوکراین همچنان قربانی می گیرد

مواد منفجره بجا مانده از داعش، خطری بزرگ برای ساکنان موصل

فینال لیگ قهرمانان؛ تجربه کهکشانی ها کارساز تر است یا انگیزه قرمزها؟