زنان کارآفرین اروپایی از یکدیگر حمایت می کنند

زنان کارآفرین اروپایی از یکدیگر حمایت می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به غرب مجارستان آمده ایم. مانند هر روز “آدریِن کُرونچی” به کارخانه ای که ۳۵ سال پیش توسط پدرش تاسیس شد، می رود. او اکنون مدیر این کارخانۀ تولید قطعات مکانیکی برای صنعت خودرو است.

امروز هشتاد و دو نفر در این کارخانه کار می کنند. یعنی دو برابر سال ۲۰۰۵. در عین حال، حجم معاملات شرکت به پنج میلیون و دویست هزار یورو، تقریباً هشت برابر ان زمان رسیده است.

از ده سال پیش، آدریِن به “شبکه اروپایی مشاوران برای پشتیبانی از زنان کارآفرین“، پیوسته است و روش های نوین مدیریت را می آموزد. اکنون این شبکه با بیش از ۲۰۰ مربی، در ۱۷ کشور اروپایی حضور دارد. از سال گذشته، آدریِن به دو زن دیگر در طرح تاسیس شرکتشان کمک می کند.

آدریِن کُرونچی، معاون مدیر عامل شرکت “اینترگِپ“، می گوید: “انگیزۀ اصلی من این است که تجربه های داخلی و بین المللی خود را در اختیار دیگران بگذارم. تجربیاتی که به ویژه در شرکت های بزرگ و متوسط به دست آوردم و امیدوارم در راه اندازی کسب و کار به آنها کمک کند.”

حداقل هفته ای یکبار آدریِن با هر یک از آنها تماس تلفنی دارد و یکبار در ماه هم با آنها دیدار میکند. امروز “برنادِت” به دیدار او آمده است. برنادت از سال گذشته یک شرکت کامپیوتری راه اندازی کرده و مانند بسیاری از افراد تازه کار، در مورد حسابداری شرکت هیچگونه اطلاعاتی نداشت و به ویژه در اینمورد، از مشاورۀ آدریِن بهره گرفت.

برنادِت ووشکو، صاحب شرکت مَپروفا اینفورماتیکا با ابراز خوشحالی از این حمایت ها می گوید: “حالا به این ترتیب به خوبی می دانم دقیقاً چه مسائلی را با حسابدار در میان بگذارم، چه نکاتی را باید رعایت کنم و چگونه باید کارم را برنامه ریزی کنم تا شرکتم به نتایج مطلوب برسد.”

آدریِن هم از همکاری خود با کارآفرینان دیگر بسیار خوشحال است و می گوید این فعالیت برای خود او نیز بسیار ارزشمند است: “از طریق این برنامه، با کارآفرینان دیگر آشنایی می شویم و به نظر من چنین شبکه ای، یعنی ایجاد چنین شبکه ای، بسیار مهم است.”

او ادامه می دهد: “کلید موفقیت همانی است که در مورد مردان هم صدق می کند، مانند: نظم و انضباط، دید مثبت، توان کار گروهی، و مطمئناً خلاقیت و نوآوری.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاهره؛ انحصار مردانه در کارواش ها شکسته شد

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند