Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قاهره؛ انحصار مردانه در کارواش ها شکسته شد

Automated Carwash
Automated Carwash
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دو زن جوان مصری، دالیا و مونا، بعد از جستجوی ناموفق کار، تصمیم گرفتند در یکی از حوزه‌های مورد علاقه‌شان، یعنی خودرو، کارآفرینی کنند. آنها کارواشی در شهر قاهره راه‌اندازی کرده‌اند که توانسته انحصار مردانه در این حوزه شغلی را بشکند.

آگهی

در حال حاضر، با دشواری کاریابی در مصر، پیدا کردن شغل جدید آسان نیست. اما دو زن سی‌ساله مصری موفق شده‌اند شغلی جالب و غیرمنتظره برای خود ایجاد کنند. این دو زن جوان مصری، دالیا و مونا، بعد از جستجوی ناموفق کار، تصمیم گرفتند در یکی از حوزه‌های مورد علاقه‌شان، یعنی خودرو، کارآفرینی کنند. آنها کارواشی در شهر قاهره راه‌اندازی کرده‌اند که توانسته انحصار مردانه در این حوزه شغلی را بشکند.

این کارواش زنانه که در مصر منحصر به فرد است، تنها کارمندان زن دارد ولی همه مشتری‌ها را می‌پذیرد. کارواش «الان بشورش» (Wash it now) حال دیگر علاقه‌مندان زیادی دارد. زنان راننده به خصوص از این مکان استقبال زیادی کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:‌

کارواش این دو زن کارآفرین فعلاً از فضای کوچک و امکانات ساده‌ای برخوردار است ولی با افزایش مشتریان، در حال گسترش است. مونا و دالیا نقشه‌های متنوعی برای گسترش کارواششان دارند.

با توجه که این حوزه کاری در مصر کاملاً مردانه است، فرای نقش اقتصادی این کارواش، کارآفرینی این دو زن مصری ساختارشکنانه است و به افزایش حضور زنان در حیطه‌های شغلی مردانه کمک می‌کند.  

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دختران رباتیک افغانستان برنده جایزه «چالش کارآفرینی» در بزرگترین جشنواره اروپا

کارآفرینی در موریتانی

زنان کارآفرین اروپایی از یکدیگر حمایت می کنند