Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اتحاد شرکت های یونانی برای مقابله با بحران

اتحاد شرکت های یونانی برای مقابله با بحران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این پنجمین سالی است که رکود اقتصادی، یونان را زیر ضربات خود قرار داده است. از اثرات ویرانگر این بحران به اندازۀ کافی صحبت می شود. در این برنامه به دیدار کارآفرینانی می رویم که در مراکز رقابتی در زمینۀ فن آوری های جدید با هم همکاری می کنند و سعی دارند با این بحران اجتناب ناپذیری مقابله کنند.

در شمال آتن، به یکی از بزرگترین مزرعه های خورشیدی تولید برق در یونان می رویم. سیستم کنترل و نظارت این مزرعه خورشیدی توسط شرکت “نِلاس واسیلیس” نصب شده است. شرکتی که در سال ۲۰۰۰ میلادی با ده کارمند کار خود را آغاز کرد و اکنون پنجاه نفر در آن کار می کنند و با وجود بحران اقتصادی، گردش مالی شرکت طی دو سال گذشته دو برابر شده و صادرات آن به خارج از کشور چهار برابر.

آنها یک دفتر هم در سان فرانسیسکو تاسیس کرده اند و اولین شرکت این مرکز رقابتی به حساب می آید که در زمینۀ میکروالکترونیک تخصص دارد.

نِلاس واسیلیس دربارۀ این موفقیت می گوید: “از طریق این مرکز رقابتی ما این فرصت را بدست آوردیم تا طرح های خود را در زمینۀ کنترل و نظارت سیستم ها بهبود بخشیم و این فرصت را پیدا کردیم تا در برخی فعالیت های حمایتی شرکت کنیم، مانند ثبت اختراعات، مدیریت، بازاریابی، مدیریت محصولات و غیره.”

این مرکز در آتن واقع است و در سال ۲۰۰۸ توسط انجمن “کورالیا” تاسیس شده است. صندوق توسعه منطقه ای اروپا، چهل میلیون یورو برای این طرح به انجمن کورالیا کمک کرد. اولین نتایج حاکی از افزایش نزدیک به ۲۷۰ درصدی گردش مالی است.

واسیلیوس ماکیوس، مدیر انجمن کورالیا می گوید: “این مرکز رقابتی ابزار بسیار خوبی است. ابزار مناسبی برای مبارزه با این بدبختی ها و مبارزه با رکود اقتصادی است. سرمایه گذاران از خارج می آیند، از اروپا، از اسرائیل، از آمریکا. آنها با افراد شرکت های ما گفتگو می کنند و در ادامه افراد شرکت های مختلف هم با یکدیگر تبادل نظر می کنند و محصولات جدیدی تولید می کنند. این نوع اتحاد به نظر من موجب صرفه جویی می شود.

دو مرکز دیگر هم به تازگی در اینجا ایجاد شده اند. یکی ویژۀ بازی های کامپیوتری و دیگری در فن آوری های فضایی. در مجموع بیش از صد و سی شرکت در اینجا فعالیت می کنند.

مدیر کورالیا در ادامه می گوید: “این یک سرمایه است. این مرکز می تواند با همپای دیگری در فرانسه، در آلمان یا در لیتوانی متحد شود تا مجموعه ای بزرگتر ایجاد کنند. یک مجموعۀ اروپایی متخصص در میکروالکترونیک که می تواند جهان را تسخیر کند.”

نِلاس واسیلیس در خاتمه می گوید: “کلید موفقیت از نظر من، اول ایجاد نوآوری، دوم پیدا کردن یک بازار خاص، و سوم، حرکت بسوی بازار بین المللی است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟