رایانه و کارت‌های حافظه حاوی طرح‌های ایمن‌سازی بازی‌های المپیک پاریس به سرقت رفت

نماد بازی‌های المپیک در شهر پاریس
نماد بازی‌های المپیک در شهر پاریس Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه‌های فرانسه در گزارشی از به سرقت رفتن یک کیف حاوی رایانه و کلید‌های یو‌اس‌بی که در آنها اطلاعات و طرح‌های مربوط به ایمن‌سازی بازی‌های المپیک پاریس ذخیره شده بود، خبر دادند.

آگهی

به گزارش شبکه خبری «بِ‌اِف‌اِم تِ.وِ» کیف حاوی رایانه و فلش‌هایی که پلیس شهری پایتخت فرانسه، اطلاعات امنیتی مرتبط با برگزاری بازی‌های المپیک را در آن ذخیره کرده بود، در یک ایستگاه قطار به سرقت رفته است.

این کیف توسط یکی از مهندسان شهرداری حمل می‌شد و هنگامی که وی قصد داشت با قطار عازم «کِخیی» یکی از شهرهای شمالی فرانسه شود، در ایستگاه به سرقت رفت.

بر اساس گزارشی که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، کیف هنگام سرقت در قسمت چمدان‌های بالای صندلی فرد یاد شده قرار داشته است.

مهندس شهرداری به محض به سرقت رفتن کیف حاوی رایانه و فلش‌ها‌ی حافظه شکایتی را در دفتر پلیس ایستگاه قطار ثبت می‌کند اما از دوشنبه شب، زمان انجام سرقت تا کنون هنوز ردی از سارق پیدا نشده است.

منابع پلیس با استناد به اظهارات این کارمند شهرداری پاریس در هنگام ثبت شکایت اعلام کردند که وی به دلیل تاخیر در حرکت قطاری که از پیش رزرو کرده بود، تصمیم می‌گیرد برای عزمیت به مقصد مورد نظر قطار خود را عوض کند.

این مهندس شهرداری به پلیس توضیح داده است که رایانه کاری و دو کلید یو‌اس‌بی داخل کیف حاوی اطلاعات حساسی است و برنامه‌های پلیس شهری برای ایمن سازی برگزاری بازی‌های المپیک در آن ذخیره شده است.

تحقیقات پلیس برای یافتن کیف یاد شده و سارق احتمالی آن همچنان ادامه دارد؛ به گزارش خبرگزاری فرانسه، شهرداری پاریس هنوز در این خصوص اظهار نظری نکرده است.

بازی‌های المپیک پاریس طی روزهای ۲۶ ژوئیه تا ۱۱ اوت در پایتخت فرانسه برگزار می‌شود و تامین امنیت آن یکی از مهمترین دغدغه‌های برگزارکنندگان به شمار می‌رود.

یورونیوز فارسی را در ایکس دنبال کنید

به گزارش فرانس‌پرس، جدا از نیروهای ویژه امنیتی که توسط وزارت کشور مدیریت می‌شوند، اداره پلیس شهری پاریس قصد دارد بیش از ۲ هزار نیرو را برای کمک به برقراری نظم و امنیت و نظارت بر اجرای برنامه‌های ایمن‌سازی در طول برپایی این بازی‌ها بسیج کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفت سازمان ملل با تصمیم فرانسه در منع حجاب برای ورزشکارانش در المپیک پاریس

گروهی از فعالان حقوق زنان خواستار محرومیت ایران از بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس شدند

ماکرون: پرچم روسیه نمی‌تواند در المپیک پاریس برافراشته شود