Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چه مشخصاتی اشتیاق اکثر زنان و مردان آمریکایی را در قرارهای دوست‌یابی کور می‌کند؟

قرارهای عاشقانه
قرارهای عاشقانه Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در یک نظرسنجی که به تازگی در آمریکا انجام شده است ۶۴ درصد مردان گفته‌اند بزرگترین «رد فلگ» (یا زنگ خطر) در قرارهای دوستیابی زمانی است که فرد مقابل خود را یک «کمونیست» معرفی کند. آنان می‌گویند دانستن این نکته، میل و اشتیاقشان به برقراری رابطه با طرف مقابل را کور می‌کند.

آگهی

بر اساس نتایج این نظرسنجی، که توسط موسسه «چینج ریسرچ» انجام شده است، رتبه دوم منفی‌ترین مشخصه‌ها «نداشتن سرگرمی» طرف مقابل بوده است.  اکثریت مردان شرکت‌کننده در این پژوهش همچنین گفته‌اند زنگ خطر سوم زمانی برای آنان به صدا درمی آید که فرد مقابل خودش را به عنوان یک «جمهوری‌خواه هوادار ترامپ» معرفی کند.

در سوی مقابل بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان زن، برابر با ۵۵ درصد، گفته‌اند که «کمونیست بودن» فرد را یک زنگ خطر می‌دانند و ۷۶٪ از زنان نیز «جمهوری‌خواه هوادار ترامپ» بودن فرد مقابل را به عنوان یک ویژگی نامطلوب ارزیابی کرده‌اند. این در حالی است که «نداشتن سرگرمی» برای آنان در رتبه سوم قرار گرفته بود.

در این نظرسنجی گرایش جنسی پاسخ‌دهندگان مشخص نشده بود.

یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد افرادی که برای دوستیابی با فردی غیرهم‌نظر به لحاظ سیاسی قرار می‌گذارند، «به طور کلی کمتر احساس رضایت می‌کنند.»

دانیل کاکس، مدیر و موسس مرکز بررسی در زندگی آمریکایی، می‌گوید: «وقتی به دهه ۹۰ نگاه می‌کنید، تعداد زیادی از جمهوری‌خواهان میانه‌رو و جمهوری‌خواهان لیبرال وجود داشتند. در آن زمان مقوله‌های سیاسی مانند امروز در مقوله‌های ایدئولوژیک قرار نگرفته بودند، اما اکنون دیدگاه شما در مورد سقط جنین، دیدگاه شما را در مورد ازدواج همجنس‌گرایان، تنوع نژادی و جنگ در اوکراین تعیین می‌کند.»

طبق نظرسنجی برای زندگی آمریکایی که پیشتر صورت گرفته است، ۴۴ درصد از زنان و ۲۵ درصد از مردان در جامعه امروز خود را به عنوان یک لیبرال معرفی می‌کنند. این در حالی است که این میزان در یک دهه پیش برای زنان ۳۰ درصد و برای مردان ۲۷ درصد بود.

سینتیا پیکوک، دانشیار کالج علوم ارتباطات در دانشگاه آلاباما، می‌گوید بر خلاف این باور قدیمی که آدم‌ها جذب مخالفشان می‌شوند، «اکثر مردم دوست دارند با کسانی که شبیه خودشان هستند قرار بگذارند.»

او اضافه کرد: «ما در تحقیقاتمان متوجه شدیم که وقتی نگاه سیاسی افراد مشترک نیست، عموماً از روابط خود رضایت کمتری دارند و بیشتر احتمال دارد که درگیری شدید داشته باشند.»

دنیل هاف مشاور سابق کاخ سفید دونالد ترامپ و بنیانگذار «د رایت استاف»، یک اپلیکیشن دوستیابی برای محافظه‌کاران، می‌گوید حرف زدن از وابستگی حزبی‌اش در یک قرار باعث ناراحتی شده و به همین دلیل حالا دیگر برای قرار گذاشتن با کسانی که با او اختلاف نظر سیاسی دارند محتاط‌‌تر عمل می‌کند.

وی که خود را «رکورددار کوتاه‌ترین قرار تاریخ» میداند، گفت: بعد از اینکه به آن زن گفتم چه کار می‌کنم، او بلند شد و رفت.

آقای هاف اضافه کرد: «حتی یک جرعه شراب هم نخورده بود. این یک قرار ملاقات دو دقیقه‌ای بود.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

در سوی مقابل شماری از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفته‌اند که افکار «چپ‌گرایانه یا آنارشیستی» آنان برای بسیاری مصداق «کمونیست بودن» شده است. آلیساندرا توبین ۲۹ ساله در این باره می‌گوید: «به محض اینکه می‌فهمند شروع می‌کنند به گفتن اینکه چقدر از کمونیست‌ها متنفر هستند یا چقدر کمونیسم بد است.»

او اضافه می‌کند که قبلاً اعتقادات خود را آزادانه اظهار می‌کرد، اما پس از چند تجربه ناخوشایند حالا «کمی خجالتی‌تر» شده است.

کارشناسان می‌گویند از آنجا که وابستگی حزبی امروزه در جامعه دوقطبی آمریکا بیشتر به عنوان سمبلی از باورها، انتخاب‌های سبک زندگی و شخصیت فرد محسوب می‌شود، مجردها تلاش می‌کنند با فردی که احساس می‌کنند با خودشان مطابقت بیشتری دارد قرار بگذارند یا وارد رابطه شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان در شریک زندگی ایده‌آل خود به دنبال چه چیزی هستند؟

ورود فیس‌بوک به بازار قرارهای عاشقانه

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت