Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ابتلا به کرونای۵۰ درصد مسافران ورودی از چین به میلان؛ برگزاری نشست اضطراری کمیته امنیت بهداشتی اروپا

فرودگاه میلان ایتالیا
فرودگاه میلان ایتالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی کمیسیون اروپا نیز در گفتگو با یورونیوز تایید کرد که زیر سویه بی‌اف۷ (BF7) اومیکرون که در چین همه‌گیر شده، در حال حاضر در اروپا وجود دارد

آگهی

کمیته امنیت بهداشتی اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه از کشورهای عضو این اتحادیه خواست تا همزمان با بازگشایی مرزهای چین، اقدامات مشترکی را علیه بیماری کووید۱۹ به اجرا بگذارند.

این کمیته که یک گروه مشاوره غیررسمی در مورد امنیت بهداشتی در سطح اروپاست، پس از برگزاری نشست اضطراری خود در مورد وضعیت شیوع ویروس کرونا در چین اعلام کرد که «هماهنگی در مواجهه ملی با تهدیدات جدی مرزی برای سلامت بسیار مهم است».

در ادامه این پیام آمده است: «ما باید به طور مشترک اقدام کنیم و به همین منظور به گفتگوهای خود را ادامه خواهیم داد.»

این نشست پس از آن برگزار شد که ایتالیا انجام آزمایش تشخیص ویروس کرونا را برای تمامی مسافران ورودی از مبدا چین الزامی کرد. البته تصمیم وزارت بهداشت ایتالیا در پی انتشار خبر تایید ابتلای نیمی از مسافران دو پرواز ورودی به فرودگاه میلان از مبداء شهرهای چین به زیرسویه‌های اومیکرون اتخاذ شد. 

سخنگوی کمیسیون اروپا نیز در گفتگو با یورونیوز تایید کرد که زیر سویه بی‌اف۷ (BF7) اومیکرون که در چین همه‌گیر شده، در حال حاضر در اروپا وجود دارد ولی سرایت آن سرعت قابل توجهی ندارد. البته او تاکید کرد که به محض مشاهده شواهد نگران کننده، کشورهای عضو اتحادیه به سرعت اقدام‌‌های لازم را اتخاذ و به اجرا خواهند گذاشت. 

در همین حال، ایالات متحده نیز تصمیم گرفته تا ارائه نتیجه منفی آزمایش تشخیص ویروس کرونا را برای مسافران ورودی از چین الزامی کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

پس از لغو اجرای سیاست «کووید صفر» از سوی دولت چین که در پی اعتراض‌های خیابانی علیه محدودیت‌های کرونایی صورت گرفت، شمار ابتلا به بیماری کووید۱۹ در شهرهای مختلف این کشور شتاب گرفته و همین اتفاق موجب ایجاد نگرانی‌های جهانی در مورد شکل‌گیری موج تازه همه‌گیری کرونا شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار پکن نسبت به وضع محدودیت کرونایی برای مسافران خروجی از چین: «اقدام متقابل» می‌کنیم

آغاز موج هشتم کرونا در ایران؛ ابتلا به کووید تا عید نوروز به نقطه اوج می‌رسد

رمز و راز اومیکرون؛ چرا کووید-۱۹ همچنان واکسن‌ها و درمان‌ها را شکست می‌دهد؟