Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کانادا ۲۲ نفر دیگر را به فهرست تحریم سرکوبگران اعتراضات ایران اضافه کرد

حضور جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در حمایت از معترضین ایرانی در ۲۹ اکتیر ۲۰۲۲ در حالی که پوستری از مهسا امینی در پشت سر او دیده می‌شود.
حضور جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در حمایت از معترضین ایرانی در ۲۹ اکتیر ۲۰۲۲ در حالی که پوستری از مهسا امینی در پشت سر او دیده می‌شود. Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک روز پس از اعدام اولین معترض در ایران؛ وزارت امور خارجه کانادا چندین مقام دیگر ایران را به فهرست تحریم‌های خود افزود. همین روز جمعه گذشته بود که وزارت خارجه کانادا اعلام کرد که ۴ فرد و ۵ نهاد ایرانی را به دلیل «نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر» در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

آگهی

یک روز پس از اعدام اولین معترض در ایران؛ وزارت امور خارجه کانادا چندین مقام ایران را به فهرست تحریم‌های خود افزود.

کانادا روز جمعه نهم دسامبر ۲۰۲۲ تحریم‌های جدیدی را علیه مقامات ایرانی به دلیل آن‌چه نقض حقوق بشر توسط دولت جمهوری اسلامی خوانده شده اعمال کرد.

بر اساس این تصمیم ۲۲ نفر از مسئولین ارشد قوه قضاییه، سازمان زندان‌ها و نیروی انتظامی و همچنین برخی از مقامات سیاسی همچون مشاوران ارشد علی خامنه‌ای و برخی از اعضای رسانه‌های دولتی، تحت تحریم‌های کانادا قرار گرفتند.

این تحریم‌های تازه علیه ایران تنها یک روز پس از آن صورت گرفت که محسن شکاری از شرکت‌کنندگان در اعتراضات در ایران به جرم مجروح کردن یک فرد بسیجی با چاقو و مسدود کردن خیابان ستارخان تهران اعدام شد.

به توییتر یورونیوز بپیوندید

در دور تازه تحریم‌ها علیه ناقضان سیستماتیک حقوق بشر مقامات کشورهای روسیه و میانمار هم قرار دارند.

تحریم علیه مقامات روسیه

وزارت امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های جدید، ۳۳ مقام ارشد فعلی یا سابق روس و شش نهاد مرتبط را به اتهام «نقض سیستماتیک حقوق بشر» علیه شهروندان روسی معترض به حمله به اوکراین را نیز در بر می‌گیرد.

تحریم علیه مقامات میانمار

علاوه بر ایران و روسیه، کانادا همچنین تحریم‌هایی را علیه ۱۲ فرد و سه نهاد در میانمار اعمال کرد.

پس از اینکه ارتش میانمار در سال گذشته در جریات یک کودتا کنترل حکومت را در دست گرفت به منظور سرکوب اعتراضات در کشور خیلی سریع به ابزار اعدام معترضان روی آورد. گفته می‌شود در یک سال گذشته بیش از ۱۶ هزار نفر در میانمار دستگیر شده‌اند و هنوز ۱۳ هزار نفر آن‌ها در بازداشت بسر می‌برند.

همین روز جمعه گذشته بود که وزارت خارجه کانادا اعلام کرد که ۴ فرد و ۵ نهاد ایرانی را به دلیل «نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر» در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۴۳ سال تحریم بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی؛ از گروگانگیری تا سرکوب و اعدام

رویترز: بیش از ۴۰ کشتی حامل غلات و شکر در بنادر ایران گرفتار شده‌اند

اعتراضات ایران؛ نمایندگان پارلمان اتریش کفالت سیاسی زندانیان حوادث اخیر ایران را برعهده گرفتند