اعتراضات ایران؛ واکنش‌های گسترده بین‌المللی به اعدام محسن شکاری

اعتراضات ایران
اعتراضات ایران Copyright  Euronews
Copyright  Euronews
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محسن شکاری که در جریان اعتراضات خیابانی در محله ستارخان تهران بازداشت شده بود بامداد چهارشنبه ۱۷ آذر و با تائید دیوان عالی کشور اعدام شد.

آگهی

پس از گذشت سه ماه از زمان مرگ مهسا امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد، تظاهرات سراسری در ایران همچنان ادامه دارد و معترضان در خیابان‌ها و دانشگاه‌ها نارضایتی و خشم خود را نسبت به حاکمیت ابراز می‌دارند. 

همزمان برخوردهای دستگاه‌های قضائي و امنیتی ادامه دارد. صبح امروز خبرگزاری میزان اعلام کرد که محسن شکاری، یکی از تظاهرکنندگانی که در محله ستارخان خیابان را بند آورده بود به جرم «محاربه» اعدام شده است. دادگاه انقلاب اسلامی مدعی است این فرد با حمله با سلاح سرد به یک مامور بسیج ضمن مجروح کردن او، نظم و امنیت جامعه را مختل کرده است. 

همزمان و در پایان سه روز فراخوان اعتصابات سراسری که از سوی گروه‌های مختلف مخالف جمهوری اسلامی اعلام شده بود، بسیاری از بازاریان کسب و کار خود را تعطیل کردند و به اعتصابات پیوستند. همچنین تظاهرات مختلف و پراکنده‌ای همزمان با روز دانشجو در دانشگاه‌های مختلف کشور برگزار شد. 

وضعیت اینترنت همچنان بحرانی گزارش شده و کاربران برای دسترسی به شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها با دشواری‌های بسیاری رو به رو هستند. 

در ادامه می‌توانید آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با اعتراض‌های ایران در روز پنجشنبه ۱۷ آذر را دنبال کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجمع مقابل سفارت ایران؛ مادر اسپانیایی: فرزندم قصد تضعیف امنیت کشور ایران را نداشته است

روز ۸۶ اعتراضات ایران؛ رئیس پیشین صدا و سیما می‌گوید وضع کنونی حکمرانی «قابل دوام نیست»

گاردین: نیروهای امنیتی ایران «بطور عمد» به صورت و اندام جنسی زنان شلیک می‌کنند