تجمع مقابل سفارت ایران؛ مادر اسپانیایی: فرزندم قصد تضعیف امنیت کشور ایران را نداشته است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نزدیکان تبعه اسپانیایی بازداشت شده در ایران در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در مادرید تجمع کردند - یکشنبه ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲
نزدیکان تبعه اسپانیایی بازداشت شده در ایران در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در مادرید تجمع کردند - یکشنبه ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲   -  کپی رایت  AFP

مادر یکی از شهروندان اسپانیایی که در ایران دستگیر شده روز یکشنبه ۱۸ دسامبر از مقامات ایرانی درخواست کرد تا عذرخواهی او را به خاطر هر گونه تخلف احتمالی پسرش در عکس گرفتن از قبر مهسا امینی بپذیرد.

آقای سانتیاگو سانچز یک شهروند اسپانیایی است که قصد داشت مسیر مادرید تا محل برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در دوحه را پیاده طی کند و در ایران دستگیر شده است. خبر دستگیری او را خانواده‌اش پس از سه هفته بی اطلاعی از وی در روز دوم آبان منتشر کردند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مادر سانتیاگو گفت: «او به هیچ وجه قصد تضعیف امنیت کشور ایران را نداشته است، اگر به هر نحوی شما را آزرده خاطر کرده است، من به عنوان مادرش عذرخواهی می‌کنم.»

آقای سانچز ۴۱ ساله، کوهنورد و چترباز سابق ارتش اسپانیا که طی ۹ ماه گذشته ماجراهای سفرش با پای پیاده را در حساب اینستاگرامی خود منتشر می‌کرد پس از ورود به ایران، حساب اینستاگرامی‌اش غیرفعال شد.

«او به هیچ وجه قصد تضعیف امنیت کشور ایران را نداشته است، اگر به هر نحوی شما را آزرده خاطر کرده است، من به عنوان مادرش عذرخواهی می‌کنم.»
مادر آقای سانتیاگو سانچز

خویشاوندان و دوستان خانوادگی سانتیاگو سانچز با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید اسپانیا با در دست داشتن بنری که روی آن نوشته شده بود «خانواده تو خواستار آزادی فوری تو هستند» مراتب اعتراض و نگرانی خود نسبت به این شهروند اسپانیایی را ابراز کردند.

علاوه بر خبر بازداشت این فرد، در ۱۹ آبان رسانه‌ها خبر دادند که یک شهروند ۲۴ ساله اسپانیایی دیگر به نام خانم آنا بانیرا نیز در ایران در بازداشت بسر می‌برد.