Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یک شهروند اسپانیایی در ایران ناپدید شد

سانتیاگو سانچز، شهروند اسپانیایی که پس از ورود به ایران مفقود شده است
سانتیاگو سانچز، شهروند اسپانیایی که پس از ورود به ایران مفقود شده است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانواده یک شهروند اسپانیایی که قصد داشت مسیر مادرید تا محل برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در دوحه را پیاده طی کند، روز دوشنبه ۲۴ اکتبر خبر دادند که از حدود سه هفته پیش که پسرشان وارد ایران شده است هیچ اطلاعی از او ندارند

آگهی

خانواده یک شهروند اسپانیایی که قصد داشت مسیر مادرید تا محل برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در دوحه را پیاده طی کند، روز دوشنبه ۲۴ اکتبر خبر دادند که از حدود سه هفته پیش که پسرشان وارد ایران شده است هیچ اطلاعی از او ندارند.

خانواده «سانتیاگو سانچز» گفتند که ارسال پیام‌های فرزندانشان از ۲ اکتبر و یک روز پس از ورود به ایران از طریق مرزهای شمال غربی این کشور متوقف شده است.

آقای سانچز ۴۱ ساله، کوهنورد و چترباز سابق ارتش اسپانیا که طی ۹ ماه گذشته ماجراهای سفرش با پای پیاده را در حساب اینستاگرامی خود منتشر می‌کرد پس از ورود به ایران، حساب اینستاگرامی‌اش غیرفعال شد.

آخرین پیامی که او پس از عبور از ۱۵ کشور با پای پیاده ارسال کرده، مربوط به روزهای اقامتش در اقلیم کردستان عراق است. آقای سانچز قرار بود در آخرین مرحله از سفر خود به قطر، خاک ایران را تا ساحل خلیج فارس طی کند.

مادر آقای سانچز به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «من و همسرم به شدت نگران او هستیم و در همه این مدت گریه کرده‌ایم.»

والدین آقای سانچز گفتند که فرزندشان هشدار داده بود که پس از ورود به ایران، امکان تماس اینترنتی‌اش محدود خواهد شد.

پدر و مادر آقای سانچز پس از گذشت بیش از سه هفته بی‌خبری از فرزندشان، در ۱۷ اکتبر مفقود شدن او را به پلیس و وزارت خارجه اسپانیا گزارش دادند.

وزارت خارجه اسپانیا اعلام کرد که هیچ اطلاعی در مورد آقای سانچز و وضعیت او در ایران ندارد و سفیر این کشور در تهران در حال رسیدگی به این موضوع است.

آقای سانچز در شرایطی مفقود شده که ایران شاهد اعتراض‌های مردمی است و شبکه اینترنت بسیار کند و شبکه‌های اجتماعی محدود شده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آسوشیتدپرس به نقل از راهنمای آقای سانچز در شهر سلیمانیه عراق نوشت که او قرار بود در شهر مریوان ایران با یک خانواده محلی تماس بگیرد.

وزارت خارجه اسپانیا با اعلام اینکه عبور «سانتیاگو سانچز» را از مرز ایران ثبت کرده است، تصریح کرد که تمامی احتمالات را در نظر می‌گیرد.

نهادهای امنیتی ایران هم‌زمان با گسترش اعتراض‌ها در این کشور از بازداشت شماری از شهروندان کشورهای خارجی که بیشترشان اروپایی هستند به اتهام ارتباط با معترضان خبر داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت اطلاعات ایران ۳ نفر را به اتهام جاسوسی برای اسرائیل بازداشت کرد

حسین شنبه‌زاده، ویراستار و فعال شبکه‌های اجتماعی بازداشت شد

روایت‌ها از خشونت پلیس ایران و مقابله زنان با حجاب اجباری؛ هشتگ #جنگ_علیه_زنان فراگیر شد