Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمریکا و بریتانیا رزمایش پهپادی در خلیج فارس برگزار کردند

«سیلدرون» یا پهپاد دریایی آمریکا در دریای سرخ
«سیلدرون» یا پهپاد دریایی آمریکا در دریای سرخ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای دریایی آمریکا و بریتانیا روز جمعه ۷ اکتبر یک رزمایش مشترک پهپادی در خلیج فارس برگزار کردند.

آگهی

نیروهای دریایی آمریکا و بریتانیا روز جمعه ۷ اکتبر یک رزمایش مشترک پهپادی در خلیج فارس برگزار کردند. پهپادهای دریایی آمریکایی که در این رزمایش استفاده شده‌اند از نوع همان پهپادهایی هستند که پیش‌تر ایران اقدام به توقیف دو فروند از آن‌ها کرده بود.

نیروی دریایی آمریکا همزمان با برگزاری این رزمایش به خطوط کشتیرانی تجاری در خاورمیانه اعلام کرده است که به استفاده از پهپادهای دریایی در منطقه ادامه خواهد داد.

رزمایش مشترک آمریکا و بریتانیا در حالی برگزار می‌شود که تنش‌ میان واشنگتن و تهران در دریاها در بحبوحه بن‌بست مذاکرات احیای برجام و همچنین گسترش اعتراض‌های خیابانی در ایران، همچنان شدید است.

تیموتی هاوکینز، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در خاورمیانه در گفتگو با آسوشیتدپرس گفت که رزمایش پهپادی مشترک روز جمعه، شامل دو ناو جنگی آمریکا و بریتانیا در خلیج فارس و همچنین سه شناور پهپادیاب است.

پهپادهای دریایی شرکت‌کننده در این رزمایش، پس از دنبال کردن اهدافی در دریا، تصاویر دوربین‌های خود را به کشتی‌های جنگی و مرکز فرماندهی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین ارسال می‌کنند و سپس در آنجا عکس‌ها با استفاده از سیستم هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل می‌شوند.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا سال گذشته گروه ویژه ۵۹ خود را راه‌اندازی کرد. پهپادهای استفاده شده توسط نیروی دریایی آمریکا شامل پهپادهای «سی‌هاک»، «سی‌هانتر» و پهپادهای کوچک‌تر زیر آبی هستند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هاوکینزگفت: «با وجود رویدادهای اخیر، ما این سامانه‌ها را به راحتی، مسئولانه و مطابق با قوانین بین‌المللی استفاده می‌کنیم و به این کار ادامه خواهیم داد.»

او گفت: «پهپادهای نیروی دریایی آمریکا به طور قانونی در آب‌های بین‌المللی مطابق با حقوق و آزادی‌های شناخته‌شده بین‌المللی عمل خواهد کرد.» بنابراین به گفته این مقام نظامی آمریکا، هر گونه دخالت در ماموریت‌های پهپادهای نیروی دریایی آمریکا نقض حقوق بین‌الملل دریایی تلقی خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیروی دریایی آمریکا: نگذاشتیم قایق سپاه یک شناور بی‌سرنشین ناوگان پنجم را در خلیج فارس تصاحب کند

رونمایی ایران از ناودسته و زیردریایی پهپادبر همزمان با سفر جو بایدن به خاورمیانه

تجهیز یکی از ارتش های دنیا با تن‌پوش‌های پیشرفته‌؛ سربازان با ساعت هوشمند و چشمی‌های جدید می‌آیند