Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بزرگترین کشفیات مواد مخدر در استرالیا؛ ضبط محموله ۱.۱ میلیارد دلاری «شیشه» از مبدا خاورمیانه

محموله مواد مخدر کشف شده در استرالیا
محموله مواد مخدر کشف شده در استرالیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات استرالیایی حدود دو تُن مت آمفتامین (شیشه) را در کاشی‌هایی مرمری که از خاورمیانه ارسال شده بود کشف کردند. پلیس این محموله را بزرگترین کشف و ضبط مواد مخدر غیرقانونی در استرالیا توصیف می‌کند.

آگهی

مقامات استرالیایی حدود دو تُن مت آمفتامین (شیشه) را در کاشی‌هایی مرمری که از خاورمیانه ارسال شده بود کشف کردند. پلیس این محموله را بزرگترین کشف و ضبط مواد مخدر غیرقانونی در استرالیا توصیف می‌کند.

مقامات روز جمعه ۲۶ اوت (چهار شهریور) گفتند که سه مرد پس از کشف ۷۴۸ کیلوگرم مواد مخدر در اوایل ماه جاری در ۲۴ کانتینر به بندر بوتانی رسید بود، بازداشت کردند. ۱۰۶۰ کیلوگرم دیگر مت آمفتامین در ۱۹ کانتینری که هفته گذشته به همان بندر رسید کشف شد. مبدا تمام این محموله مواد مخدر از امارات عربی متحده بود.

پلیس ارزش این ماده را ۱.۱ میلیارد دلار آمریکا تخمین می‌زند که نشان دهنده قیمت بالاتری است که استرالیایی‌ها برای مواد مخدر غیرقانونی نسبت به سایر مصرف کنندگان در بسیاری از کشورها پرداخت می‌کنند.

جان واتسون، رئیس بخش بازرسی پلیس مقدار مواد مخدر کشف شده را «تعجب‌آور» توصیف کرد.

از زمان توقیف محموله دوم هیچ بازداشت جدیدی انجام نگرفته است. بازرسان پلیس توجه خود را به شناسایی تامین‌کنندگان خارج از کشور معطوف کرده‌اند.

واتسون گفت: «منطقه خاورمیانه احتمالا مرکز توجه اصلی ما خواهد بود. اما مطمئنا تحقیقات خود را تنها به آن منطقه محدود نمی‌کنیم.»

سه فردی که پیش از این بازداشت شده‌اند، ۲۴، ۲۶ و ۳۴ ساله هستند و در صورت محکوم شدن به قاچاق مواد مخدر احتمالا با حکم حبس ابد روبرو خواهند شد. آن‌ها در دادگاه حاضر شده‌اند اما درخواست آزادی آن‌ها به قید وثیقه رد شده است.

رکورد قبلی حمل و نقل مت آمفتامین (شیشه) به استرالیا حدود ۱.۸ تن بود که در آوریل ۲۰۱۹ از بانکوک به ملبورن ارسال شده بود. سه نفر از ساکنان ملبورن در آن زمان به جرایم مرتبط با مواد مخدر متهم شدند.

مت آمفتامین که با نام شیشه شناخته می‌شود یکی از قوی‌ترین انواع مخدرهای آمفتامین است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار آژانس مواد مخدر اروپا: تولید و مصرف روانگردان‌های جدید افزایش یافته است

جرم‌زدایی از مواد مخدر قوی برای مصرف شخصی در غرب کانادا

مردی در استرالیا به ارسال ۱۷ میلیون پیامک جعلی متهم شد