Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جرم‌زدایی از مواد مخدر قوی برای مصرف شخصی در غرب کانادا

تزریق مواد مخدر در استان بریتیش‌ کلمبیا/ کانادا
تزریق مواد مخدر در استان بریتیش‌ کلمبیا/ کانادا Copyright DARRYL DYCK/AP2011
Copyright DARRYL DYCK/AP2011
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت کانادا با قبول درخواست مقام‌های استان بریتیش کلمبیا در غرب این کشور، داشتن و حمل مواد مخدر قوی از سوی شهروندان را تحت پیگرد قرار نمی‌دهد. این استان یکی از بزرگ‌ترین قربانیان مواد مخدر در کانادا به شمار می‌رود.

آگهی

دولت کانادا با قبول درخواست مقام‌های استان بریتیش کلمبیا در غرب این کشور، داشتن و حمل مواد مخدر قوی از سوی شهروندان را تحت پیگرد قرار نمی‌دهد. این استان یکی از بزرگ‌ترین قربانیان مواد مخدر در کانادا به شمار می‌رود.

بنابر درخواست استان برتیش کلمبیا و تائید دولت فدرال داشتن دو و نیم گرم هروئین، کوکائین، مشتقات تریاک و مواد مخدر سنگین دیگر نظیر متافتامین‌ها مورد پیگرد کیفری قرار نمی‌گیرد. 

این قانون از اول ماه فوریه سال ۲۰۲۳  به مدت سه سال و به‌صورت آزمایشی اجرایی می‌شود. همچینین براساس این قانون، معتادان مشمول طرح کمک برای درمان اعتیاد قرار می‌گیرند. 

کارولین بنت، وزیر بهداشت روانی و اعتیاد کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «هدف این تصمیم نجات جان‌ها است. به‌علاوه کسانی‌که مواد مخدر مصرف می‌کنند باید کرامت و حق انتخاب خود را باز یابند.» با این حال خانم بنت تاکید کرد این قانون به هیچ وجه به‌معنای «قانونی کردن استفاده از مواد مخدر نیست.»

در سال‌های اخیر هزاران نفر در سراسر کانادا جان خود را در اثر جرایم مرتبط با مواد مخدر از دست دادند. تنها در سال ۲۰۲۱ و در استان بریتیش کلمبیا بیش از ۲۲۰۰ مورد مرگ و میر ناشی از اعتیاد به مواد افیونی ثبت شده است. 

مقام‌های بهداشت و درمان کانادا می‌گویند شمار قربانیان مواد مخدر و به ویژه موارد اوور دوز، به‌ویژه در دوره‌ تعطیلی‌های گسترده و خانه‌نشینی‌های اجباری ناشی از شیوع ویروس کرونا افزایش جدی داشته است. 

شهردار ونکوور، مرکز استان برتیش کلمبیا، روز چهارشنبه را به مناسب تصویب این قانون «روزی به یاد ماندنی» و «گامی تاریخی، پیشروانه و شجاعانه» برای رویارویی با بحران مواد مخدر در کانادا توصیف کرد. 

پیش از استان بریتیش کلمبیا، ایالت اورگان آمریکا هم از داشتن مواد مخدر سنگین برای مصارف شخصی جرم‌زدایی کرده بود. دو کلان شهر مونترآل و تورنتو هم درخواست مشابهی را به دولت فدرال کانادا تقدیم کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مادربزرگ دانمارکی با محموله ۵۰۰هزار دلاری هروئین در فرودگاه ورشو بازداشت شد

فرانسه؛ بیست ماه حبس برای قاچاقچی جوان که با پهپاد به زندانیان مواد می‌رساند

موج سرقت با اسید در سوئد؛ روشی که در دیگر نقاط اروپا هم افزایش می‌یابد