ترکیه پایگاه‌های حزب کارگران کردستان را در عراق بمباران کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
عکس تزئینی است
عکس تزئینی است   -  کپی رایت  AP Photo

مقام‌های اقلیم کردستان عراق اعلام کردند گه هواپیماهای ارتش ترکیه نیمه شب سه‌شنبه اول فوریه مواضع حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) در این منطقه عراق را بمباران کردند.

نیروهای ضد تروریستی اقلیم کردستان عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که مواضع پ‌ک‌ک به‌ویژه در منطقه کوهستانی مخمور بمباران شده است و چند نفر در جریان این حملات جان خود را از دست داده‌اند.

رسانه‌های محلی از بمباران اردوگاه پناهجویان مخمور در نینوا و سنجار (شنگال) خبر می‌دهند. خبرگزاری شفق عراق گزارش کرد شش پایگاه حزب کارگران کردستان ترکیه در کوهستان‌های قره‌جوخ در جنوب اربیل هدف بمباران هوایی ارتش ترکیه قرار گرفته‌اند. به گزارش همین منبع به نقل از یک مقام محلی در جریان بمباران اردوگاه آوارگان مخمور، هشت نفر کشته و زخمی شدند. به گفته‌ همین منابع یکی از قربانیان، از فرمانده‌هان پ‌ک‌ک بوده است.

برخی منابع محلی گزارش کردند تونل‌های شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک در کوه‌های سنجار در منطقه ژال میران تا مرز سوریه یکی از اهداف حملات سه‌شنبه شب نیروی هوایی ترکیه بوده است.

ترکیه از بیش از دو دهه پیش و به‌ویژه از زمان سقوط حکومت صدام حسین مواضع پ‌ک‌ک در کردستان عراق را هدف قرار می‌دهد. ترکیه، اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا پ‌ک‌ک را یک سازمان تروریستی می‌دانند.