Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

چند درصد ساکنان اتحادیه اروپا مالک یا مستاجرند و هزینه برق و گاز چقدر است؟

لیون، فرانسه
لیون، فرانسه Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در سال ۲۰۲۰، «مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت‌ها» بیش از یک چهارم (۲۵.۷ درصد) از هزینه‌های یک خانوار ساکن اتحادیه اروپا را تشکیل داده که ۲.۲ واحد درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ افزایش داشته است.

آگهی

هفتاد درصد از جمعیت اتحادیه اروپا در ۲۰۲۰ در خانه‌ای زندگی می‌کردند که مالک آن بودند، در حالی که ۳۰ درصد بقیه در خانه‌های اجاره‌ای زندگی می‌کردند.

اداره آمار کمیسیون اتحادیه اروپا(یورواستات) با انتشار گزارشی در مورد وضعیت مالکیت و اجاره‌ منازل مسکونی در کشورهای عضو این اتحادیه طی سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که بیشترین سهم مالکیت در رومانی ثبت شده، کشوری که ۹۶ درصد از جمعیت آن در خانه‌هایی زندگی می‌کرده‌اند که مالک آن بوده‌اند و پس از آن، اسلواکی(۹۲ درصد)، مجارستان و کرواسی (هر دو با ۹۱ درصد) قرار داشته‌اند.

بر پایه این گزارش، در تمام کشورهای عضو، به جز آلمان، مالکیت منزل مسکونی به طور محسوسی بیش از اجاره‌نشینی رواج داد. اما در آلمان، تقریبا نیمی از جمعیت اجاره‌نشین و نیمی دیگر صاحبخانه هستند.

البته یورواستات در گزارش خود یادآور شده که داده‌های یک کشور عضو یعنی ایتالیا هنوز نامشخص است.

این گزارش همچنین حاکیست که در سال ۲۰۲۰، «مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت‌ها» بیش از یک چهارم (۲۵.۷ درصد) از هزینه‌های یک خانوار ساکن اتحادیه اروپا را تشکیل داده که ۲.۲ واحد درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ افزایش داشته است. «غذا و نوشیدنی‌های غیرالکلی» و «اثاثیه و وسایل منزل» به ترتیب ۱۴.۸ درصد و ۶ درصد از کل هزینه‌های خانوار ساکن اتحادیه اروپا را در سال ۲۰۲۰ را تشکیل می‌داده است. در این سال، به طور متوسط ۱۱.۶ و ۷.۸ درصد از هزینه خانوارهای اروپایی نیز صرف «حمل و نقل» و «تفریح و سرگرمی» شده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

«نوشیدنی الکلی و سیگار» و «بهداشت و درمان» نیز به ترتیب ۴.۴ و ۴.۶ درصد، «کفش و لباس» و «رستوران و هتل» به ترتیب ۴.۱ و ۶ درصد و «ارتباطات» و «آموزش» نیز به ترتیب ۲.۶ و ۰.۹ درصد در بودجه خانوارهای اروپایی سهم داشته است. ۱۱.۵ درصد هزینه خانوارهای اروپایی نیز صرف سایر کالاها و خدمات شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقصد ۳۳ میلیارد یورویی که به طور شخصی از اتحادیه اروپا خارج شد، کجاست؟

سهم بی‌سابقه اتباع خارجی در مبادلات بازار مسکن ترکیه همزمان با کاهش ارزش لیر

رکورد ۱۴ ساله افزایش قیمت مسکن در منطقه یورو شکست؛ استونی صدرنشین و قبرس قعرنشین شد