Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسرائیل اولین محمولۀ قرص‌های ضدکووید فایزر را دریافت کرد

COVID-19 Paxlovid pills
COVID-19 Paxlovid pills Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتایج آزمایش‌های بالینی استفاده از این قرص برای مبتلایان به کووید۱۹ حاکی از آن است که «پاکسلووید» احتمال بستری شدن و مرگ ناشی از کووید را تا ۸۸ درصد در میان افرادی که بیش از دیگران در معرض خطر هستند، کاهش می‌دهد.

آگهی

اسرائیل روز پنج‌شنبه و در بحبوحه شیوع سویه جدید ویروس کرونا موسوم به «اومیکرون» اولین محمولۀ قرص ضد کووید فایزر را دریافت کرد.

نفتالی بنت، نخست‌وزیر این کشور ضمن اعلام این خبر گفت: «با اقدام به موقع ما، این دارو به سرعت وارد اسرائیل شد تا به ما در کنترل وضعیت سلامت کشور آنهم در اوج شیوع سویه اومیکرون کمک کند.»

سازمان غذا و داروی ایالات متحده هفته گذشته مجوز استفاده از قرص ضدکرونای «پاکسلووید» (Paxlovid) که توسط شرکت فایزر تهیه شده را برای افرادی که بیش از ۱۲ سال سن دارند و در معرض خطر هستند، صادر کرد.

نتایج آزمایش‌های بالینی استفاده از این قرص برای مبتلایان به کووید۱۹ حاکی از آن است که «پاکسلووید» احتمال بستری شدن و مرگ ناشی از کووید را تا ۸۸ درصد در میان افرادی که بیش از دیگران در معرض خطر هستند، کاهش می‌دهد.

اسرائیل که یکی از کشورهای پیشروی جهان در موضوع واکسیناسیون عمومی علیه کووید۱۹ و مهار این بیماری بود، بار دیگر با مشکل افزایش قابل توجه شمار عفونت‌ها روبرو شده است.

مقامات بهداشتی این کشور روز چهارشنبه حدود ۴ هزار مورد ابتلای جدید را ثبت کردند که بالاترین میزان ابتلا از ماه سپتامبر محسوب می‌شود.

کارشناسان می‌گویند که مصرف قرص‌های ضدکووید، توانایی تکثیر ویروس را متوقف می‌کند و مقاومت بدن در مقابل آن را افزایش می دهد. بر همین اساس مقامات بهداشت اسرائیل امیدوارند با آغاز مصرف این قرص‌ها خطر ابتلای شدید به این بیماری در میان شهروندانشان کاهش یابد و از فشار بر کادر پزشکی در بیمارستان‌های این کشور کاسته شود.

ایالات متحده تا کنون مبلغ ۵.۳ میلیارد دلار به شرکت «فایزر» و ۲.۲ میلیارد دلار به شرکت رقیب آن یعنی «مرک» پرداخت کرده تا قرص‌های ضدکرونا جدید آنها را خریداری کند.

آژانس دارویی اتحادیه اروپا نیز به کشورهای عضو اجازه داده است از قرص ضدکرونای فایزر به عنوان یک داروی اضراری برای کنترل بیماری در مبتلایان در معرض خطر استفاده کنند.

بیمارستان‌های اسرائیل همچنین از روز دوشنبه تزریق چهارمین دُز واکسن‌های ضدکرونا را آغاز کردند. تا کنون حدود ۴.۲ میلیون نفر از جمعیت ۹.۴ میلیونی اسرائیل، سومین دُز واکسن‌های ضدکرونا را دریافت کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان جهانی بهداشت «به شدت» قرص ضد کووید شرکت فایزر را توصیه کرد

قرص ضد کوویدِ شرکت فایزر در چین مجوز استفاده مشروط گرفت

نتیجه یک تحقیق: ترکیبات گیاه شاهدانه می‌تواند از ابتلا به بیماری کووید۱۹ جلوگیری کند