Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اومیکرون بعد از اروپا به استرالیا رسید؛ از بسته شدن مرزهای اسرائیل تا شناسایی ۱۳ مورد در هلند

مسافران بین‌المللی در دوران همه‌گیری کرونا
مسافران بین‌المللی در دوران همه‌گیری کرونا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات استرالیا روز یکشنبه اعلام کردند که دو مسافر از منطقه جنوب آفریقا پس از ورود به سیدنی ناقل اومیکرون تشخیص داده شدند. این دو نفر به طور کامل در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شده بودند و علائم ابتلا به این بیماری را هم ندارند.

آگهی

اومیکرون، گونه جدید ویروس کرونا پس از شناسایی در چند کشور اروپایی اکنون به شهر سیدنی در استرالیا نیز رسیده است.

مقامات استرالیا روز یکشنبه اعلام کردند که دو مسافر از منطقه جنوب آفریقا پس از ورود به سیدنی ناقل اومیکرون تشخیص داده شدند. این دو مسافر پس از توقف در فرودگاه دوحه روز شنبه با پرواز شرکت «قطر ایرویز» وارد سیدنی شده بودند.

بنا به اعلام مقامات استرالیا این دو نفر به طور کامل در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شده بودند و علائم ابتلا به این بیماری را هم ندارند. هر دو نفر اکنون در سیدنی قرنطینه شده‌اند. مقامات استرالیا از حدود ۲۶۰ مسافر پرواز «قطر ایرویز» نیز خواسته‌اند تا خود را قرنطینه کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر اسرائیل اعلام کرد که ورود کلیه اتباع خارجی به این کشور را از یکشنبه شب ممنوع می‌کند. مقامات اسرائیل امیدوارند تا به این ترتیب بتوانند از شیوع گونه جدید ویروس کرونا در کشورشان جلوگیری کنند.

بنا به اعلام دولت اسرائیل شهروندان واکسینه‌شده این کشور برای ورود به اسرائیل باید تست «پی سی آر» داده باشند و پس از ورود نیز سه روز خود را قرنطینه کنند. این در حالی است که اتباع اسرائیلی واکسینه‌نشده پس از ورود به این کشور باید هفت روز خود را قرنطینه کنند.

بیش از ۸۰ درصد از جمعیت بزرگسالان اسرائیل در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت گونه جدید ویروس کرونا را که ابتدا در آفریقای جنوبی شناسایی شد «مایه نگرانی» ارزیابی کرده است.

شناسایی اومیکرون در چند کشور اروپایی

چند کشور اروپایی روز شنبه از شناسایی اولین موارد ابتلا به اومیکرون خبر دادند. نوع جهش‌یافته و جدید ویروس کرونا تاکنون در بلژیک، بریتانیا، آلمان، ایتالیا و جمهوری چک شناسایی شده است.

این در حالی است که شماری از مسافران یک پرواز از آفریقای جنوبی به آمستردام نیز ناقل اومیکرون هستند. نتایج آزمایش حدود ۶۰ مسافر این پرواز که در هتلی در نزدیکی فرودگاه آمستردام قرنطینه شده‌‌اند یکشنبه ظهر مشخص شد. وزارت بهداشت هلند آلوده بودن دستکم سیزده نفراز آنها به اومیکرون را تایید کرده است.

بریتانیا در واکنش به شیوع گونه جهش‌یافته ویروس کرونا اعلام کرده است که کلیه مسافران خارجی پس از ورود به این کشور باید تست «پی سی آر» بدهند و تا زمان مشخص شدن نتیجه تست قرنطینه شوند. تاکنون سه مورد اومیکرون در بریتانیا مشاهده شده است و به اعتقاد وزارت بهداشت این کشور در طی روزهای آینده شاهد افزایش شمار موارد شناسایی شده خواهیم بود.

وزیر بهداشت فرانسه نیز شنبه شب گفت که همه افرادی که با مبتلایان به اومیکرون در تماس بوده‌اند باید خود را قرنطینه کنند حتی اگر دو یا سه دوز واکسن زده باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ثبت «مرگبارترین» روز استرالیا در پی شیوع گسترده سویه اومیکرون

نخستین ناقل سویه جدید اومیکرون کرونا در عربستان سعودی شناسایی شد

فراخوان ارتش اسرائیل برای سربازگیری از یهودیان حریدی؛ ارتدکس‌ها فرمان نمی‌برند