Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پناهجوی یک ساله به تنهایی با عبور از دریای مدیترانه به ایتالیا رسید

نجات پناهجویان در دریای مدیترانه (عکس از آرشیو)
نجات پناهجویان در دریای مدیترانه (عکس از آرشیو) Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش رسانه‌های ایتالیا از این پناهجوی یک ساله آخرین مورد از رشته روایت‌هایی است که از سرنوشت کودکان پناهجو منتشر می‌شود. امدادگران ایتالیایی اخیرا نوجوانی ۱۴ ساله را نجات دادند که مادرش را در جریان عبور از دریای مدیترانه از دست داده بود.

آگهی

یک کودک پناهجوی یک ساله که والدینش او را سوار بر یک قایق حامل پناهجویان کرده بودند به سلامت از دریای مدیترانه عبور کرد و به جزیره لامپدوزا در جنوب ایتالیا رسید.

رسانه‌های ایتالیا گزارش دادند که امدادگران این کودک یک ساله را در میان ۷۰ پناهجویی پیدا کردند که روز جمعه با قایق به لامپدوزا رسیدند. روزنامه ایتالیایی «لا رپوبلیکا» در گزارش خود نوشته است که این کودک پناهجو «پیش از آنکه حتی راه رفتن را یاد بگیرد از دریای مدیترانه عبور کرد.»

سایر پناهجویان حاضر در قایق از هویت این کودک یک ساله ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند. این پناهجویان گفته‌اند که والدین این کودک از آنها خواسته بودند تا در جریان سفر مراقب او باشند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

گزارش رسانه‌های ایتالیا از این پناهجوی یک ساله آخرین مورد از رشته روایت‌هایی است که از سرنوشت کودکان پناهجو منتشر می‌شود. امدادگران ایتالیایی اخیرا نوجوانی ۱۴ ساله را نجات دادند که مادرش را در جریان عبور از دریای مدیترانه از دست داده بود. سازمان پزشکان بدون مرز گزارش داده است که این نوجوان ۱۴ ساله شاهد غرق شدن مادرش بود.

بنا به گزارش «لا رپوبلیکا» در مجموع حدود ۵۰۰ پناهجو طی دو روز گذشته خود را به لامپدوزا رسانده‌اند. تعداد پناهجویانی که تلاش می‌کنند از لیبی و تونس با قایق خود را به قاره اروپا برسانند نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری یافته است.

سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرده است که حدود ۱۳۴۰ پناهجو از ابتدای سال جاری تاکنون در جریان تلاش برای عبور از دریای مدیترانه جان باخته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وضعیت ناگوار پناهجویانی که از کانال مانش خود را به بریتانیا می‌رسانند

اتحادیه اروپا ۴۰ هزار پناهجوی جدید افغان را می‌پذیرد

قایق حامل جسد ۱۰ پناهجو به ایتالیا رسید