وضعیت ناگوار پناهجویانی که از کانال مانش خود را به بریتانیا می‌رسانند

مهاجرانی که با عبور از کانال مانش خود را به بریتانیا رسانده‌اند
مهاجرانی که با عبور از کانال مانش خود را به بریتانیا رسانده‌اند Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتایج یک گزارش جدید نشان می‌دهد که اوضاع برای پناهجویانی که با عبور از کانال مانش خود را به بریتانیا می‌رسانند همچنان بسیار بد است و وعده‌های مقام‌های بریتانیایی برای بهود این اوضاع تغییری در این شرایط ایجاد نکرده است.

آگهی

با وجود وعده‌های وزارت کشور بریتانیا در خصوص بررسی شرایط پناهجویان، گزارش‌ها نشان می‌دهند این افراد پس از عبور از کانال مانش و ورود به بریتانیا شرایط بسیار بدی را تجربه می‌کنند.

یک کمیته متشکل از بازرسی زندان و همچنین گروهی ناظر و مستقل با بررسی شرایط پناهجویان در سه ماه گذشته به این جمع‌بندی رسیده‌اند که مهاجران و پناهجویان اوضاع مناسبی را پشت سر نمی‌گذارند و شرایط برای آنها در بدو ورود به بریتانیا ناگوار است.

این گزارش تاکید می‌کند که اقدامات فوری برای حل این بحران ضروری است و برخی از خانواده‌ها با کودکان خود مجبور شده‌اند حتی بیش از ۲۴ ساعت در نزدیکی بندر دوئورس در چادر بمانند. بازرسی‌های انجام شده در سپتامبر ۲۰۲۰ نشان داد که علیرغم وعده‌های وزارت کشور برای اقدام سریع، هنوز گام‌های لازم برای بهبود شرایط دردناک این پناهجویان مهیا نشده است.

همچنین یافته‌های این گزارش نشان می‌دهد که بسیاری از زنان پناهجو در طول مسیر از سوی قاچاقچیان مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند و حمایت‌های لازم از سوی نیروهای امدادی از این زنان صورت نگرفته است.

به طور متوسط حدود ۲ هزار نفر از جمله ۷۰۰ کودک تنها، در سه ماه گذشته به مدت ۲۶ ساعت در منطقه کنت بریتانیا نگه‌داری شده‌اند. در این گزارش آمده که طولانی‌ترین مدت بازداشت شده مربوط به فردی بوده که بعد از عبور از کانال مانش و ورود به بریتانیا ۴ روز در این مکان نگه‌داشته شده است. این در حالی‌است که یک کودک به مدت بیش از ۹۰ ساعت در این مکان بازداشت بوده است.

گروهی که این گزارش را تهیه کرده‌اند بر لزوم اتخاذ اقدامات فوری برای بهبود شرایط پناهجویان تاکید می‌کنند. چارلی تیلور، رئيس بازرسی زندان‌های بریتانیا در این خصوص می‌گوید: «با وجود برخی پیشرفت‌های محدود، زندانیان از جمله تعداد زیادی از کودکان بدون همراه شرایط و رفتار بسیار بدی را تجربه می‌کنند.»

آقای تیلر با اشاره به اینکه روشن است که چرا بهبود بیشتری در این خصوص انجام نشده، وزارت کشور را اصلی‌ترین مقصر این وضعیت خواند و از عدم انجام هماهنگی‌های لازم میان دستگاه‌های مسئول برای این منظور انتقاد کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پناهجوی یک ساله به تنهایی با عبور از دریای مدیترانه به ایتالیا رسید

گروهی از نمایندگان مجلس بریتانیا: طرح فرستادن پناهجویان به رواندا با تعهدات حقوق بشری ناسازگار است

ترفند ریشی سوناک جواب نداد،مجلس اعیان بریتانیا تصویب طرح اعزام پناهجویان به رواندا را به تاخیرانداخت