Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گزارش آکسفام: دست‌کم ۱۰ سال طول می‌کشد تا مردم از پیامدهای اقتصادی بحران کرونا رهایی یابند

فقرو گرسنگی
فقرو گرسنگی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس این گزارش، اگرچه هزار میلیاردر جهان می‌توانند براحتی زیان‌های ناشی از بحران کرونا را در کمتر از یکسال جبران کنند، اما برای میلیون‌ها نفر از کسانی که در پی این بحران فقیرتر شده‌اند، دست‌کم ۱۰ سال طول می‌کشد تا بتوانند از تبعات اقتصادی این بحران رهایی یابند.

آگهی

سازمان بین‌المللی آکسفام روز دوشنبه در آستانه برگزاری نشست مجمع جهانی اقتصاد به میزبانی داووس سوئیس که امسال بصورت مجازی برگزار خواهد شد، در گزارشی تاکید کرد که در سال گذشته میلادی در جریان شیوع ویروس کرونا، نابرابری‌های اجتماعی در جهان به طرز کم سابقه‌ای افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، اگرچه هزار میلیاردر جهان می‌توانند براحتی زیان‌های ناشی از بحران کرونا را در کمتر از یکسال جبران کنند، اما برای میلیون‌ها نفر از کسانی که در پی این بحران فقیرتر شده‌اند، دست‌کم ۱۰ سال طول می‌کشد که بتوانند از تبعات اقتصادی بحران کرونا رهایی یابند.

آکسفام یک سازمان‌ بین‌المللی تحقیق و امدادرسانی برای ریشه‌کن کردن فقر، گرسنگی و بی‌عدالتی در جهان است.

آکسفام در تهیه این گزارش از ۲۹۵ اقتصاددان بین‌المللی درباره تبعات همه‌گیری ویروس کرونا، «ویروس نابرابری»، نظرخواهی کرده است که بیش از دوسوم آنها پیش‌بینی کرده‌اند این ویروس باعث تشدید شکاف طبقاتی و نابرابری‌های اجتماعی شود.

یکی از نمودارهای این گزارش نشان می‌دهد درحالیکه برخی از هزار میلیاردر جهان با شیوع ویروس کرونا با افزایش بی‌سابقه ثروت به میزان ۴۷۹ میلیارد یورو در یازده ماه اخیر روبرو شده‌اند، در مقابل بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون نفر از مردم جهان در ماه‌های آینده به زیر خط فقر می‌روند.

شیوع روزافزون کرونا و محدودیت‌های اجتماعی ناشی از آن در کشورهای مختلف در حالی ادامه دارد که در یازده ماه گذشته نزدیک به ۱۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به کرونا شده‌اند و بیش از دو میلیون نفر نیز در اثر ابتلا به کووید۱۹ جان باخته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صعود مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران؛ فوتی‌های کووید-۱۹ در آمریکا از جنگ جهانی دوم بیشتر شد

رویارویی فقر و ثروت؛ انتخابات ۲۰۲۰ چگونه چهره دوگانه آمریکا را عریان کرد؟

هشدار بانک جهانی: ۶۰ میلیون نفر بر اثر کرونا زیر خط فقر می‌روند